هوش مصنوعی

گوگل Bard Advanced در راه است و رایگان نیست

گوگل Bard Advanced در راه است و ممکن بوده نشان دهنده اولین تلاش این شرکت برای شارژ یک چت بات هوش مصنوعی باشد. کد موجود در وب‌سایت Bard فرصتی را برای دریافت سه ماه رایگان Bard Advanced نشان می‌دهد، به این معنی که پس از آن هزینه‌ای خواهد داشت.

بِدروس پامبوکیان، کاربر X (توئیتر سابق) کد کشف شده را به اشتراک گذاشت که شامل یک لینک از بین رفته Google One نیز می‌شود. این می‌تواند به این معنی باشد که کاربران برای دسترسی به Bard Advanced باید اشتراک Google One را دریافت کنند.

 گوگل اولین بار Bard Advanced را در دسامبر 2023 در کنار مدل جدید هوش مصنوعی Gemini و یک ابر کامپیوتر هوش مصنوعی از Google Cloud معرفی کرد. ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در یک پست وبلاگ توضیح داد Gemini تواناترین مدل زبانی گوگل تا به امروز است، با توانایی “درک و استدلال یکپارچه در مورد انواع ورودی‌ها از پایه، بسیار بهتر از مدل‌های چندوجهی موجود”.

Gemini دارای سه نوع است: Gemini Ultra، Gemini Nano و Gemini Pro که بارد از دومی استفاده می‌کند. Gemini Ultra هنوز به صورت عمومی در دسترس نیست، اما گوگل اعلام کرده است که نیروی پشتیبان Bard Advanced خواهد بود.

گوگل Bard Advanced در راه است و رایگان نیست

در مورد در دسترس بودن Bard Advanced، کد فوق الذکر نشان می‌دهد که می‌تواند به Google One مرتبط باشد اما هیچ جزئیاتی تا زمان نوشتن این مطلب تأیید نشده است. گوگل در حال حاضر قابلیت‌های خود را با یک گروه کوچک آزمایش می‌کند. هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار Bard Advanced مشخص نشده است، اما گوگل در ماه دسامبر اعلام کرد در اوایل سال آینده در دسترس خواهد بود، بنابراین می‌تواند در هر زمانی عرضه شود.

گوگل در تلاش بوده در رقابت با OpenAi محصولی قدرتمند و هوشمندانه را در اختیار مخاطب قرار دهد. بنابراین بارد جدید بدون شک ویژگی‌های منحصربفردی دارد و قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا