هوش مصنوعی

گوگل پشتیبانی صوتی را به پیش نویس هوش مصنوعی جیمیل اضافه می کند

گوگل در حال گسترش قابلیت‌های هوش مصنوعی برنامه جیمیل خود با ویژگی جدید «پیش‌نویس ایمیل با صدا» است. این ویژگی که در نسخه بتا توسط TheSpAndroid مشاهده شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت شفاهی از هوش مصنوعی برنامه درخواست کنند تا به آنها در تهیه ایمیل کمک کند.

ویژگی «Help Me Write» موجود در برنامه ایمیل از هوش مصنوعی برای پیشنهاد متن ایمیل بر اساس درخواست‌های شما استفاده می‌کند. طبق یکی از ویژگی‌های آینده جیمیل، کاربران هنگام نوشتن یک ایمیل جدید یا پاسخ دادن در برنامه جیمیل، دکمه میکروفون را مشاهده خواهند کرد.

با ضربه زدن روی آن یک رابط صوتی راه‌اندازی می‌شود که در آن کاربر می‌تواند یک اعلان کوتاه را ضبط کند که توضیح می‌دهد چه چیزی را می‌خواهد در ایمیل برقرار کند. به عنوان مثال، یک درخواست می‌تواند “برنامه‌ریزی جلسه‌ای با جان برای جمعه آینده در ساعت 3 بعد از ظهر برای بحث در مورد پروژه” باشد. پس از اتمام ضبط، ضربه زدن روی “ایجاد” از هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی Gmail برای درک درخواست و ایجاد یک ایمیل پیش نویس استفاده می‌کند. این شامل عناصر ایمیل مرسوم مانند گیرنده، خط موضوع و متن نوشته شده که جزئیات کلیدی ذکر شده در درخواست را پوشش می‌دهد.

گوگل پشتیبانی صوتی را به پیش نویس هوش مصنوعی جیمیل اضافه می کند

سپس پیش نویس را می‌توان در صورت نیاز قبل از ارسال ویرایش کرد. اگر کاربر از رابط صوتی خارج شود، دکمه‌ای در صفحه ترکیب ایمیل ظاهر می‌شود که امکان دسترسی آسان به ویژگی را فراهم می‌کند. آزمایش‌ها وجود این ویژگی را در نسخه 2023.12.31.599526178 تأیید کرد و به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر عرضه آن به‌زودی دامن زد. گوگل احتمالاً در حال آزمایش عملکرد و قابلیت‌های هوش مصنوعی با انتشار محدود قبل از عرضه گسترده‌تر است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که گوگل به طور رسمی ویژگی Voice AI Drafting را اعلام نکرده است.

برای استفاده از Help Me Write در دستگاه خود، باید در Google Workspace Labs ثبت نام کنید. اگر اخیراً به برنامه ملحق شده‌اید، ممکن است مدتی طول بکشد تا این ویژگی در برنامه تلفن همراه شما ظاهر شود. در صورت سوء استفاده، دستیار نوشتن هوش مصنوعی گوگل نیز در Google Docs موجود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا