هوش مصنوعی

دستیار گوگل از تلویزیون های سامسونگ حذف می شود

در فوریه 2024، در مجموع 17 ویژگی از Google Assistant حذف خواهد شد. اما این همه ماجرا نیست، سامسونگ در واقع مشغول حذف Google Assistant از تمامی تلویزیون‌های هوشمند خود است. این تغییر بی سابقه در اول مارس رخ می‌دهد.

در یک مقاله پشتیبانی، سامسونگ توضیح می‌دهد که «تغییر در خط‌مشی Google» مسئول پشتیبانی مستهلک‌شده «دستیار» است. تغییر سیاست مورد بحث ناشناخته ماند. سامسونگ ادامه می‌دهد که بیکسبی و الکسا همچنان در تلویزیون‌هایش پشتیبانی می‌شوند.

نکاتی از این تغییر سال گذشته ظاهر شد. هر تلویزیون سامسونگ که در سال‌های 2021 و 2022 منتشر شد، دارای دستیار گوگل بود، اما سری 2023 اینگونه نبود.   در اکتبر 2023، چندین نفر که مدل‌های 2021 و 2022 تلویزیون هوشمند سامسونگ را خریداری کردند، گزارش دادند که عملکرد دستیار وجود ندارد. یکی از مشتریان می‌گوید که گوگل در سپتامبر سال گذشته ارائه دستیار سیستم عامل تایزن را متوقف کرد، اما ما نمی‌توانیم اظهارات آنها را تأیید کنیم.

دستیار گوگل از تلویزیون های سامسونگ حذف می شود

به نظر می‌رسد که دستیار گوگل در حال چرخش است. در طول سال گذشته ده‌ها ویژگی از دستیار گوگل حذف شده است. 17 ویژگی دیگر اواخر این ماه ناپدید خواهند شد و همانطور که The Verge گزارش می‌دهد، “چند صد” کارمند از تیم Google Assistant در ژانویه اخراج شدند. آن را هر چه می‌خواهید بنامید، اما این یک تصادف نیست.

دستیار گوگل احتمالا نابود نخواهد شد. در مقابل، با Bard، هوش مصنوعی مکالمه‌ای جدید که توسط گوگل توسعه داده شده، عرضه خواهد شد. هوش مصنوعی مکالمه‌ای بسیار فراتر از توانایی‌های زبانی Google Assistant بوده، بنابراین برای مدتی انتظار می‌رود که دستیار اصلاح شود. اخیراً متوجه شدیم که گوگل در حال آماده شدن برای تغییر نام بارد به جمینی است، هیچ وقت فرصت بهتری برای اصلاح دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی وجود نداشت.

در هر صورت، دارندگان تلویزیون سامسونگ که به دستیار گوگل متکی هستند چندان راضی نیستند.  به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا