هوش مصنوعی

سامسونگ یک ویژگی ارتقاء مقیاس تصویر را به برنامه گالری خود اضافه می کند

یک ویژگی ارتقاء مقیاس جدید بی سر و صدا راه خود را به برنامه سامسونگ Gallery باز می‌کند. این ویژگی که به آخرین به‌روزرسانی ویرایشگر عکس نیاز دارد، از هوش مصنوعی برای افزایش وضوح تصویر استفاده می‌کند.

ممکن است هنگام برش نزدیک یک عکس یا رمزگشایی یک تصویر با متن ناخوانا مفید باشد. فناوری ارتقاء مقیاس سامسونگ در ابتدا در برنامه ویرایش عکس Enhance-X معرفی شد. اما تعداد کمی از دارندگان گلکسی Enhance-X را می‌دانند، زیرا روی گوشی‌های سامسونگ از قبل نصب نشده است. در هر صورت، ارتقاء تصویر هوش مصنوعی یک افزونه خوش‌آمد به برنامه گالری است. این راحت‌تر از باز کردن یک ویرایشگر عکس کامل خواهد بود.

تنها یک مورد عجیب و غریب وجود دارد، شما تنها می‌توانید پس از برش تصویر از ابزار ارتقاء مقیاس استفاده کنید. عکس‌های گوشی گلکسی شما در حال حاضر با وضوح بالا هستند و تا زمانی که برش داده نشده‌اند، نیازی به ارتقاء سطح ندارند، بنابراین شاید این کار منطقی باشد. این فقط یک مانع عجیب در برخورد با تصاویری است که از اینترنت دانلود کرده‌اید.

سامسونگ یک ویژگی ارتقاء مقیاس تصویر را به برنامه گالری خود اضافه می کند

این ویژگی اولین بار توسط میشل رحمان گزارش شد. او این ویژگی را روی یک تصویر کسل کننده، شلوغ و بسیار فشرده که حاوی متنی به سختی خوانا بود، آزمایش کرد. پس از ارتقاء تصویر از 1148×455 به 4468×1868، متن واضح‌تر شد و بسیاری از نویزهای دیجیتال پاک شدند.

البته ارتقاء تصویر هرگز یک فرآیند عالی نیست. تصویری که فاقد جزئیات باشد، هرگز با جزئیات به نظر نمی‌رسد. مانند تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی، عکس‌های ارتقا یافته با هوش مصنوعی دارای کیفیتی نرم یا لکه دار هستند. افزایش وضوح تصویر، حجم فایل آن را نیز افزایش می‌دهد. عکس میشل رحمان با 184 کیلوبایت شروع شد، اما پس از ارتقاء مقیاس به 1.87 مگابایت رسید و ده برابر فضای قبلی را اشغال می‌کند.

مشخص نیست این ویژگی چه زمانی دردسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا