هوش مصنوعی

آخرین آزمایش هوش مصنوعی ادوبی، موسیقی را از متن تولید می کند

این هفته، ادوبی یک ابزار آزمایشی هوش مصنوعی صوتی را برای پیوستن به ابزارهای مبتنی بر تصویر خود در فتوشاپ معرفی کرد. ادوبی Project Music GenAI Control که توسط این شرکت به عنوان «یک ابزار تولید و ویرایش موسیقی مولد در مراحل اولیه هوش مصنوعی» توصیف شده، می‌تواند موسیقی را از پیام‌های متنی ایجاد کند و سپس می‌تواند آن را در همان رابط تنظیم کند.

ادوبی فناوری مبتنی بر Firefly را به عنوان یک متحد خلاق قاب می‌کند که برخلاف آزمایش‌های صوتی تولیدی مانند Google’s MusicLM  یک گام فراتر رفته و از دردسر انتقال خروجی به برنامه‌های خارجی مانند Pro Tools، Logic Pro یا GarageBand برای ویرایش صرف نظر می‌کند. ادوبی در یک پست بلاگ اعلامی نوشت:

 به‌جای قطع دستی موسیقی‌های موجود برای ایجاد ورودی، خروجی و صدای پس‌زمینه، Project Music GenAI Control می‌تواند به کاربران کمک کند تا دقیقاً قطعات مورد نیاز خود را بسازند، حل کردن نقاط دردسر در جریان کار به صورت انتها به انتها.

 

این شرکت پیشنهاد می‌کند که ابتدا با ورودی‌های متنی مانند «راک قدرتمند»، «رقص شاد» یا «جاز غمگین» شروع کنید. از آنجا، می‌توانید فرمان‌های بیشتری را وارد کنید تا سرعت، ساختار و تکرار آن را تنظیم کنید، شدت آن را افزایش دهید، طول آن را افزایش دهید، کل بخش‌ها را مجدداً مخلوط کنید یا حلقه‌ها ایجاد کنید. این شرکت می‌گوید حتی می‌تواند صدا را بر اساس ملودی مرجع تغییر دهد.

ادوبی می‌گوید موسیقی به دست آمده برای استفاده تجاری بی خطر است. همچنین در حال ادغام اعتبار محتوای خود، تلاشی برای شفاف‌سازی در مورد ماهیت شاهکار شما با کمک هوش مصنوعی است.

یکی از چیزهای هیجان‌انگیز در مورد این ابزارهای جدید این بوده که آنها فقط تولید صدا نیستند، بلکه با دادن کنترل عمیق به خلاقان برای شکل‌دهی، تغییر و ویرایش صدا، آن را به سطح فتوشاپ می‌رسانند. نیکلاس برایان، دانشمند تحقیقاتی Adobe، نوشت:

این یک نوع کنترل سطح پیکسل برای موسیقی است.

این پروژه با همکاری دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو و دانشکده علوم کامپیوتر، دانشگاه کارنگی ملون انجام شده است. اعلامیه ادوبی بر ماهیت آزمایشی Project Music GenAI Control تأکید کرد. بنابراین ممکن است لازم باشد کمی صبر کنید تا این ویژگی راه خود را به مجموعه Creative Cloud Adobe باز کند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا