هوش مصنوعی

سامسونگ هوش مصنوعی را با محصولات خانه هوشمند ادغام می کند

Mortal Kombat 1

پس از اضافه شدن Galaxy AI به گوشی های هوشمند، سامسونگ اکنون در حال کار بر روی افزودن هوش مصنوعی به محصولات خانه هوشمند خود است. طبق گزارش Businesskorea، سامسونگ ممکن بوده لوازم خانگی مجهز به هوش مصنوعی را در سال آینده عرضه کند.

طبق گزارش ها، این شرکت قصد دارد با افزودن هوش مصنوعی به محصولات خانه هوشمند، یک “اکوسیستم فوق متصل” ایجاد کند. همچنین به سامسونگ کمک خواهد کرد تا موقعیت خود را در برابر رقبای خود مانند اپل و گوگل تقویت کند.

طبق گزارش‌ها، لوازم خانگی که قرار است در سال 2025 عرضه شوند، برخی از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) را روی دستگاه اجرا می‌کنند که برای حفظ حریم خصوصی کاربر مناسب است. این شرکت قصد دارد تا در جولای سال جاری، کنترل‌های دستیار صوتی Bixby را برای محصولات خانه هوشمند خود معرفی کند. اگرچه، در ابتدا سامسونگ برای اجرای LLM ها به ابر متکی خواهد بود.

سامسونگ هوش مصنوعی را با محصولات خانه هوشمند ادغام می کند

برخی از محصولات خانه‌های هوشمند سامسونگ که ابتدا شامل هوش مصنوعی می‌شوند، شامل یخچال‌های Family Hub، ماشین‌های لباسشویی و اجاق‌های گاز از سری مدل های سفارشی هوش مصنوعی سامسونگ است که دارای صفحه نمایش LCD می باشد.

انتظار می‌رود لوازم خانگی دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی متعددی  باشند که در حال حاضر بیشتر به گوشی‌های هوشمند محدود می‌شود. از طریق دستیار صوتی Bixby که با جدیدترین مدل‌های زبان بزرگ تقویت شده، محصولات خانه هوشمند دستورات پیچیده‌تری را درک می‌کنند و تجربه کاربری طبیعی‌تری را ارائه می‌دهند. همچنین گزارش شده که این محصولات مکالمات قبلی را که ممکن است مزایای بیشتری ارائه دهد را به خاطر بسپارند.

طبق گزارش ها، تعداد محصولات خانه هوشمند متصل به SmartThings سامسونگ از 20 میلیون فراتر رفته است. قابل ذکر بوده که این رقم در سال 2022 حدود 10 میلیون ثبت شد. پیش بینی می شود تا سال آینده به 30 میلیون برسد.

منبع
gizmochina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا