هوش مصنوعی

از این 5 روش برای استفاده از هوش مصنوعی در خانه خود استفاده کنید

هوش مصنوعی می تواند خانه شما را از راه هایی که ممکن است متوجه آن نشوید نیرو ببخشد

هوش مصنوعی (AI) ترسناک به نظر می رسد. افکاری در مورد سبقت گرفتن کامپیوترها از جهان به ذهن متبادر می شود، اینطور نیست؟ اما هوش مصنوعی نیز می تواند چیز خوبی باشد. در حال حاضر به روش‌های کوچکی وارد خانه‌های ما شده است که زندگی و خانه شما را به مکانی بهتر و امن‌تر تبدیل می‌کند.

هوش مصنوعی زندگی در خانه را آسان تر از همیشه می کند. همه ما ترموستات های هوشمند یا جاروبرقی رباتی را دیده ایم. با هوش مصنوعی، آن دسته از محصولات ساده می‌توانند از آنچه در محیط خانه اتفاق می‌افتد آگاه شوند، داده‌هایی را که دریافت می‌کند تجزیه و تحلیل کنند و با توجه به اطلاعاتی که دارد تصمیم بگیرند که چگونه بهترین کار را انجام دهند.

در اینجا نگاهی به پنج روشی که هوش مصنوعی به صاحبان خانه و اجاره‌کنندگان کمک می‌کند تا در پول خود صرفه‌جویی کنند، ایمن‌تر بمانند و حتی در خانه تناسب اندام‌تری داشته باشند، آورده شده است.

هوش مصنوعی می تواند به کاهش قبض انرژی خانه کمک کند

هوش مصنوعی می تواند به کاهش قبض انرژی خانه کمک کند

این می تواند یک نبرد بی پایان برای کاهش قبض انرژی خانه باشد. استفاده از دوشاخه های هوشمند در خانه شما یک راه عالی برای ردیابی محل اتلاف انرژی است.

برای مثال، نصب یک دوشاخه هوشمند اولیه با الکسا می تواند به شما کمک کند مدت زمان روشن بودن یک دستگاه خاص و میزان مصرف انرژی آن را پیگیری کنید. می‌توانید با افزودن لامپ‌های هوشمند به لامپ‌ها، میزان انرژی مصرفی در روشنایی را تنظیم کنید یا گرمایش و سرمایش را با ترموستات‌های هوشمند تطبیق دهید.

سپس Currant، دوشاخه هوشمند پیشرفته است که یک انرژی سنج نیز طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چقدر انرژی در خانه خود مصرف می کنید. این دستگاه از هوش مصنوعی برای شناسایی دستگاه‌هایی استفاده می‌کند که برق غیرضروری را می‌کشند و در مواقعی که نیازی به آنها نیست، آنها را خاموش می‌کند.

آیا برای بررسی اطلاعات از دوشاخه های هوشمند مختلف وقت ندارید؟ Smappee را امتحان کنید. این یک دستگاه اندازه گیری هوش مصنوعی تک خانه ای است که امضای الکترونیکی دستگاه های مختلف خانه شما را تشخیص می دهد و در صورت روشن گذاشتن اتو یا فراموش کردن تلویزیون، هشدارهایی را برای شما ارسال می کند.

مربیان هوش مصنوعی صاحبان خانه را تناسب اندام نگه می دارند

مربیان هوش مصنوعی صاحبان خانه را تناسب اندام نگه می دارند

چه کسی برای تمرین به سالن بدنسازی نیاز دارد؟ ورزش کردن در خانه هرگز اینقدر هوشمندانه نبوده است. به لطف هوش مصنوعی، باشگاه‌های بدنسازی خانگی اکنون سطح تناسب اندام شما را می‌دانند و وزن‌ها را برای شما تنظیم می‌کنند یا فرم شما را بر این اساس اصلاح می‌کنند.

به عنوان مثال، یک سیستم بدنسازی خانگی مانند تونال، تمرینات شما را زیر نظر دارد، در حین بلند کردن وزنه به دنبال نشانه‌های مبارزه یا خستگی می‌گردد و اگر فکر می‌کند که روزهای سختی را سپری می‌کنید، به طور خودکار وزن را کاهش می‌دهد. تونال همچنین می تواند موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کند و به شما بگوید که به نقطه دیگری بروید یا بدن خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که عضلات مناسب را به درستی هدف قرار می دهید و از آسیب جلوگیری می کنید.

این سیستم ایمنی و امنیت خانه هوشمند را تقویت می کند

این سیستم ایمنی و امنیت خانه هوشمند را تقویت می کند

اگر خانه شما بتواند تشخیص دهد که کودک در حال گریه کردن است، اینکه آیا کسی زمین خورده است و نمی تواند بلند شود، یا اینکه بازدیدکننده غیرمنتظره دزدی است که سرگردان است، چه؟

سیستم‌های امنیتی خانه ویدیویی مانند Spotcam فراتر از تشخیص حرکت ساده هستند. آنها اکنون از هوش مصنوعی برای درک جهت حرکتی که می بیند استفاده می کنند، چهره بازدیدکنندگان از خانه شما را تشخیص می دهند و به صداهای خاص (یعنی گریه کودک) گوش می دهند تا بتواند در صورت بروز مشکل به شما اطلاع دهد.

این قابلیت گامی بزرگ فراتر از زنگ‌های ویدیویی است که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده‌اند، به دنیایی که امنیت خانه به اندازه کافی شهودی و هوشمند است تا بداند چه زمانی خطر واقعی وجود دارد.

آشپزی خانگی با اجاق‌های هوش مصنوعی رومیزی آسان‌تر است

آشپزی خانگی با اجاق‌های هوش مصنوعی رومیزی آسان‌تر است

چه یک سرآشپز خانگی واقعی باشید و چه ترجیح می دهید غذاهای یخ زده را در مایکروویو بریزید، هوش مصنوعی کارهای آشپزخانه خانه را قابل کنترل تر می کند.

ما در مورد ربات آشپزخانه 300000 دلاری صحبت نمی کنیم، که نه تنها می تواند تمام وعده های غذایی شما را بپزد بلکه به شما می گوید چه زمانی مواد اولیه شما کم شده است. ما در مورد دستگاه های ساده ای مانند JuneOven صحبت می کنیم.

این دستگاه هوش مصنوعی از هوش مصنوعی یادگیری ماشینی استفاده می کند تا غذاها را همانطور که دوست دارید تشخیص دهد و آماده کند، در صورت نیاز به طور خودکار بین حالت های پخت جابجا شود و به شما امکان می دهد با استفاده از الکسا با فر صحبت کنید.

چندین غذا را در JuneOven قرار دهید، و فوراً غذاها را تشخیص می‌دهد، آن‌ها را مطابق سلیقه شما می‌پزد، سپس هشدارهای تلفن هوشمند را برای شما ارسال می‌کند تا به شما اطلاع دهد که زمان قرار دادن غذا روی میز است. حتی ویدیوهای زنده و تایم لپس ضبط می کند تا بتوانید نحوه پیشرفت غذا را مشاهده کنید.

دستیاران هوش مصنوعی خانه ها را به طور مؤثرتری تمیز می کنند

دستیاران هوش مصنوعی خانه ها را به طور مؤثرتری تمیز می کنند

ربات ها در خانه مانند گذشته غیر معمول نیستند. هوش مصنوعی جاروبرقی، جاروبرقی، پاک کننده پنجره، ماشین چمن زنی و سایر ابزارهای خانه داری را با قیمت های به طور فزاینده ای کاهش می دهد. این فناوری به آن‌ها کمک می‌کند تا مسیرهای تمیز کردن را ترسیم کنند، از موانع دوری کنند و زمانی که برق تمام می‌شود، خود را به تشک شارژ برگردانند.

این ابزارها از جهاتی برای مصرف‌کنندگانی که عادت کرده‌اند آن‌ها را در خانه‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی ببینند، تبدیل به کلاه قدیمی شده‌اند. چیزی که در اینجا جدید است این است که شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای از هوش مصنوعی برای یافتن راه‌های پیشرفته‌تر برای بهینه‌سازی خانه‌ها استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، iRobot بسته‌های هوش مصنوعی Roomba را ارائه می‌کند تا به جاروبرقی‌ها و جاروبرقی‌های ربات خود اجازه دهد بدون دخالت انسان با هم کار کنند تا همه چیز به خوبی تمیز شود. همچنین یک پلتفرم جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Genius Home Intelligence توسعه داده است که قطعات خاص مبلمان را شناسایی می کند و به شما امکان می دهد دستگاه خود را از راه دور به صورت شفاهی هدایت کنید تا زیر میز آشپزخانه یا جاروبرقی جلوی مبل را جاروبرقی بکشد.

وقتی مهمانی به طور غیرمنتظره ای می آید و شما وقت ندارید همه چیز را تحویل بگیرید، این یک دستیار مفید است.

هوش مصنوعی در خانه شروع به زنده ماندن به سال های تبلیغاتی خود کرده است. وقتی خانه شما هوشمندتر باشد، زندگی شما قابل مدیریت تر می شود و این همیشه جای قدردانی است. هوش مصنوعی به دور از ترسناک بودن، زندگی خانگی را ساده می‌کند و به مردم زمان بیشتری برای کارهای ضروری در زندگی می‌دهد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا