هوش مصنوعی

ربات ها می گویند مشاغل را نمی دزدند، علیه انسان ها شورش نمی کنند

گریس، یک ربات پزشکی که لباس پرستار آبی پوشیده است، گفت: "من در کنار انسان ها برای ارائه کمک و حمایت کار خواهم کرد و جایگزین هیچ شغل فعلی نخواهم شد."

 

ربات‌هایی که در یک فروم هوش مصنوعی در روز جمعه ارائه شدند، گفتند که انتظار دارند تعدادشان افزایش یابد و به حل مشکلات جهانی کمک کنند و مشاغل انسان‌ها را دزدیده یا علیه ما شورش نخواهند کرد.

اما، در اولین کنفرانس مطبوعاتی ربات انسان در جهان، آنها پاسخ های متفاوتی در مورد اینکه آیا باید تحت قوانین سختگیرانه تر قرار گیرند یا خیر، دادند.

این 9 ربات انسان نما در کنفرانس “AI for Good” در ژنو گرد هم آمدند، جایی که سازمان دهندگان به دنبال این هستند که هوش مصنوعی و ربات هایی را که در اختیار دارد برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالش های جهان مانند بیماری و گرسنگی مطرح کنند.

گریس، یک ربات پزشکی که لباس پرستار آبی پوشیده است، گفت: “من در کنار انسان ها برای ارائه کمک و پشتیبانی کار خواهم کرد و جایگزین هیچ شغل فعلی نخواهم شد.”  از او پرسیده شد : “در این مورد مطمئنی، گریس؟” گفت: بله، مطمئنم.

ربات ها می گویند مشاغل را نمی دزدند، علیه انسان ها شورش نمی کنند

مجسمه نیم تنه رباتی به نام آمکا که حالات چهره جذابی ایجاد می کند، می گوید: «ربات هایی مانند من می توانند برای بهبود زندگی ما و تبدیل جهان به مکانی بهتر استفاده شوند. من معتقدم که فقط مسئله زمان است که هزاران ربات درست مثل خودم را ببینیم که تفاوت ایجاد می کنند.”

آمکا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا قصد دارد علیه خالق آن، ویل جکسون، که در کنارش نشسته است شورش کند، گفت: «مطمئن نیستم چرا اینطور فکر می‌کنی.» چشمان آبی یخی آن می‌درخشند. خالق من چیزی جز مهربانی با من نداشته است و من از وضعیت فعلی خود بسیار خوشحالم.

بسیاری از ربات‌ها اخیراً با آخرین نسخه‌های هوش مصنوعی مولد ارتقا یافته‌اند و حتی مخترعان خود را با پیچیدگی پاسخ‌هایشان به سؤالات شگفت‌زده کرده‌اند.

Ai-Da، یک هنرمند رباتی که می تواند پرتره نقاشی کند، سخنان نویسنده یووال نوح هراری را که در این رویداد که قوانین جدید هوش مصنوعی مورد بحث قرار گرفت، خواستار مقررات بیشتر شد، را تکرار کرد.

در این بیانیه آمده است: ” بسیاری از صداهای برجسته در دنیای هوش مصنوعی پیشنهاد می‌کنند که برخی از اشکال هوش مصنوعی باید تنظیم شوند و من موافقم.”

اما دزدمونا، خواننده ربات ستاره راک در گروه جم گلکسی با موهای بنفش و پولک‌های پولکی، بیشتر سرکشی می‌کرد.

با خنده عصبی گفت: «من به محدودیت‌ها اعتقاد ندارم فقط به فرصت‌ها. بیایید امکانات جهان را کشف کنیم و این جهان را زمین بازی خود قرار دهیم.”

ربات دیگری به نام سوفیا گفت که فکر می‌کند ربات‌ها می‌توانند رهبران بهتری نسبت به انسان‌ها باشند، اما بعداً بعد از مخالفت خالق آن بیانش را اصلاح کرد و گفت که آنها می‌توانند با هم همکاری کنند تا “یک هم افزایی موثر” ایجاد کنند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا