خودرو

ترمز قیمت خودرو در 23 تیر 1402 کشیده شد

قیمت خودرو در هفته‌ ی گذشته روند نزولی داشته اما دیروز و امروز قیمت‌ها کاهشی شده است و بازار تا حدودی به ثبات رسیده است.

این ثبات نتیجه توقف یک بازار کاملاً نزولی است. به ویژه با ثابت ماندن دلار و همچنین پس از اعلام قیمت‌های مصوب شورای رقابت، خودروهای مونتاژی چاره‌‌ای جز کاهش قیمت نداشتند.

قیمت خودروهای داخلی

بازار خودرو و به ویژه بازار خودروهای داخلی شاهد هیچ‌گونه تغییر قیمتی نبود. ثبات قیمت‌ها در بازار خودروی داخلی طی دو روز  به حدی بود که حتی محصولاتی مثل انواع پراید یا پژو 206 تیپ 2 که پرفروش‌ترین محصولات بازار هستند، نیز نوسانی را  تجربه نکنند.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی این هفته امواج و تلاطم‌های بسیاری را از سر گذراند تا بلاخره تصمیم گرفتند که سرمایه خود را در همین بازار نگه دارند و به سوی بازار خودروهای دست‌دوم یا بازارهای دیگر نبرند.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آتی

طبق پیش بینی کارشناسان باید انتظار رونق بیشتری را از بازار خودرو داشت، چرا که با آغاز طرح‌های فروش خودروهای مونتاژی توسط مونتاژکاران، عرضه خودروهای دپو شده در پارکینگ‌ها افزایش می‌یابد و احتمالاً بازار کاهش قیمت را با شیب بیشتری تجربه می‌کند. در نتیجه، این کاهش قیمت و افزایش عرضه می‌تواند خریداران واقعی را به خرید در چنین بازاری ترغیب کند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا