طلا و سکه

آخرین مهلت رفع تعهد ارزی صادرات سال ۱۴۰۱

براساس اعلام کنفدراسیون صادرات ایران و تصمیم کمیته ارزی، مهلت رفع تعهد ارزی صادرات سال ۱۴۰۱ تا پایان شهریورماه تمدید شد.

براساس اطلاعیه گمرک، آخرین مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات؛ چهار ماه از صدور پروانه گمرکی می باشد که روش های برگشت ارز حاصل از صادرات به صورت فروش ارز در سامانه نیما، واگذاری ارز حاصل از صادرات به دیگران، واردات در مقابل صادرات خود، فروش ارز به صورت اسکناس به بانک مرکزی و موسسه اعتباری و صرافی، تهاتر کالا به کالا، فروش ارز به صورت اسکناس به بانک مرکزی و موسسه اعتباری و صرافی، و بازپرداخت تسهیلات ارزی اعطایی می باشد.

 

طبق ماده 2 این آیین نامه، کارگروه متشکل از اعضای ذیل می باشد:

معاون ارزی رییس کل بانک مرکزی، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاون وزیر نفت، معاون وزیر اطلاعات، معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی رییس سازمان غذا و دارو، رییس کل گمرک و نماینده بخش خصوصی مربوط با حق رأی که با دعوت رییس کارگروه تشکیل شده است.

پیرو مصوبه کمیته ارزی و بر اساس اعلام کنفدراسیون صادرات ایران، مهلت مجدد رفع تعهد ارزی سال ۱۴۰۱ صادرکنندگان، تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

بدینوسیله چنانچه صادرکنندگان در مهلت زمانی اعلام شده، نسبت به رفع تهعدات ارزش خود اقدام نمایند، مشمول معافیت های مالیاتی نیز می گردند.

پیش از این، مهلت رفع تعهد ارزی صادرات تا پایان تیرماه اعلام شده بود.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا