طلا و سکه

قیمت دلار امروز 25 تیر 1402/ فعالان بازار ارز به نظارت نشستند

دیروز همزمان با شروع اخرین هفته تیرماه، همچنان دلار در محدوده 49 هزارتومان ثابت قدم ماند. و این ثبات قیمت در بازار رکورد کسب کرده و فعالان بازار ترجیح می دهند که تنها بر اوضاع نظاره گر باشند.

روز گذشته دلار با قیمت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان به کار خود ادامه داد. بازار ارز گویا در رکورد است و معامله گرانی که در کانال های بالای قیمت دلار خرید کرده اند منتظرند تا بازار خود را با تورم منطبق کند.

دیروز عده ای از معامله گران از کاهش ساعت کاری بانک ها و عدم تطبیق آن با بازار ارز گلایه داشتند. به نظر آنها کارایی بانک ها برای بازار ارز فقط نیم ساعت است!  و حتی برخی از معامله گران تقاضای کم ذر بازار ارز را ساعت کاری بانک ها و عدم امکان جابه‌جایی پول می‌دانند.

علاوه بر آن در ماه های گذشته فعالان و کارشناسان اقتصادی به عقب ماندن قیمت دلار از تورم تاکید کردند. آنها همواره می گویند که در نیمه دوم سال، قیمت دلار وضوح بیشتری پیدا می‌کند و دلار ناچار است که با تورم هم راستا شود.

قیمت دلار با نرخ‌های مختلف

روز گذشته ۲۴ تیر قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی تغییری نداشت و با قیمت ۴۱ هزار و ۲۵۷ تومان به کارش ادامه داد. دلار حواله با قیمت۳۷ هزار و ۵۰۷ تومان عرضه شد.

و همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته های گذشته با همان قیمت۳۷ هزار و ۵۰۷ تومان به کارش ادامه داد.

قیمت ارزهای موثر در بازار

گویا در آخرین معامله دیروز، یورو در بازار آزاد با قیمت ۵۴ هزار و ۵۵۳ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی به قیمت ۴۶ هزار و ۳۵۸ تومان رسید و یوروی حواله نیز با قیمت۴۲ هزار و ۱۴۳ تومان عرضه شد.

و حتی دیروز برخی رسانه ها کاهش حباب درهم را به عنوان اهرمی برای مهار قیمت دلار در تهران اعلام کردند۴۲ هزار و ۱۴۳ تومان.

 

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا