مسکن

کمبود زمین برای ساخت مسکن ملی در پرند

شهر جدید پرند با بیشترین تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن در میان شهرهای جدید قرار دارد. تعداد کل ثبت نام کنندگان در این شهر به ۲۲۴ هزار نفر می‌رسد و با توجه به شروط پنج‌گانه، ۷۰ هزار نفر از آن‌ها تأیید شدند. تا پایان سال گذشته، برای ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر در این شهر پروژه‌های نهضت ملی مسکن تعریف شده بود. با این حال، وزارت راه و شهرسازی با کمبود زمین در این شهر برای اجرای پروژه‌ها مواجه شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرده است که ۲۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تعریف پروژه شده و در حال اقدام است. با این حال، برای ۳۰ هزار متقاضی جدید، کسری زمین وجود دارد که شامل شهرهای هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند و گلبهار است.

علیرضا جعفری قول داده است تا پایان سال جاری کسری زمین در این شهرها، که شهرهای اصلی محسوب می‌شوند، تامین شود.

پرند بیشترین متقاضی در طرح مسکن ملی را دارد

در کل، برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید، نیاز به ۲۰ هزار هکتار در حوزه شهرهای جدید وجود دارد که تاکنون بیش از ۱۵ هزار هکتار از آن تعیین تکلیف و تامین شده است.

در اوایل ماه گذشته، جعفری اعلام کرد که پروژه ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهر پرند که در دوره دولت سیزدهم آغاز شده بود، دارای پیشرفت ۸۵ درصد است و در هفته دولت به متقاضیان تکمیل و تحویل خواهد شد.

با انتشار فراخوان‌های مربوطه، ۲۲۴ هزار نفر در شهر جدید پرند برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، اما تنها ۷۰ هزار نفر از آن‌ها واجد شرایط شناخته شدند که بیش از ظرفیت این شهر است. سهمیه شهر جدید پرند از طرح نهضت ملی مسکن برابر با ۲۷ هزار واحد است و تاکنون برای ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر تخصیص پروژه انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا