بازار

ثبت شرکت در دبی و مراحل و هزینه ثبت شرکت در امارات

طی سالهای اخیر، بسیار از بازرگانان و تولید کنندگان کالا، هم برای سهولت در امر واردات و صادرات و هم به دلیل قوانین نسبتا ساده و فوق العاده کشور امارات در امر تجارت و فعالیتهای اقتصادی، موفق به تاسیس و ثبت شرکت با دریافت اقامت دائم در این کشور شده اند. کشوری که در زمینه تجارت و بازرگانی، در سالهای اخیر، بطور فزاینده ای رشد چشمگیری داشته و از پتانسیل بالایی برای انجام کسب و کار و فعالیتهای تجاری برخوردار شده است.

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی، به نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید بستگی دارد اما بهتر است همین ابتدا بدانید که 99 درصد ایرانیان از طریق ثبت LLC با مجوز تجاری یا همان لایسنس تجاری (Commercial License) است که کار خود را شروع می کنند که حدود 17 هزار درهم هزینه دارد.

مراحل ثبت شرکت در دبی

ابتدا قبل از سفر به این کشور، می توانید به صورت تلفنی با ما مشورت کنید، برای هر فعالیتی شما نمی توانید در امارات شرکت ثبت کنید، یا چند کار مختلف غیر مرتبط را با یک شرکت نمی توانید انجام دهید.

مراحل ثبت شرکت در امارات متحده عربی را با هزینه ای که در بالا گفته شد می توانید به ما واگذار کنید یا :

  • به صورت توریستی و به عنوان گردشگر وارد کشور امارت شد ( ویزای توریسیتی )
  • ارائه درخواست خود را به سازمان توسعه اقتصادی امارات متحده عربی
  • اخذ مجوز تجاری ( مختص خرید و فروش کالا و واردات و صادرات کالا در امارات می باشد و فعالیت هایی مانند دلالی املاک را نیز شامل می شود )
  • تبدیل ویزای توریسیتی به ویزای سرمایه گذاری (investor) و طی مراحلی جزئی که در نهایت می توانید اقامت 3 ساله و قابل تمدید دریافت نمایید.

از آنجایی که انجام این فرآیند، ممکن است بین 30 تا 40 روز، زمان لازم داشته باشد، لذا در تمامی طول دوره انجام این کار، بازرگانان و یا بطور کل متقاضیان باید در کشور امارات اقامت داشته باشند.

بزرگترین مزیت این موفقیت، وجود قانون معافیتهای مالیاتی در کشور امارات و قبل تپنده تجاری آن، یعنی شهر دبی است. این شهر یکی از بهترین شهرهای امارات برای انجام کسب و کار، تجارت و امور واردات و صادرات و همچنین اقامت و زندگی در آن است. اکنون در خصوص ثبت شرکت در دبی و امارات و اینکه چه نوع شرکتهایی می توان در این کشور و شهر دبی تاسیس نمود، مطالبی ارائه می گردد. ابتدا باید برای کار ثبت شرکت، اقدام به دریافت مجوزهای لازم از شرکت توسعه اقتصادی در امارات نمود.

مراحل ثبت شرکت در دبی

چه شرکتهایی مجوز فعالیت تجاری و خدماتی در امارات را دارند؟

تنوع ثبت شرکت در دبی و امارات در انواع شرکتهای تجاری و خدماتی، بسیار است. در اینجا تعداد مهمی از انواع شرکتهایی که می توانند در این کشور عربی حاشیه خلیج فارس، فعالیت تجاری و یا خدماتی داشته باشند را نام می بریم.

1- شرکت سهامی خاص (Private Joint Stock Company – PrJSC).

2- شرکت سهامی عام .(Public Joint Stock Company – PJSC)

مراحل ثبت شرکت در دبی

چهار مجوز ثبت شرکت در امارات و دبی

3- شرکت سهامی (Stock Company).

4- شرکت غیر سهامی (Non-Joint Stock Company).

5- شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Company- LLC).

6- شرکت مشارکت عمومی (General partnership).

7- شرکت مشارکت محدود (Limited Partnership).

8- شعبه شرکتهای محلی (Local Company Branch).

9- شعبه شرکتهای منطقه خلیج فارس (GCC Company Branch).

10- شعبه شرکتهای خارجی (Foreign Company Branch).

11- شعبه شرکتها در مناطق آزاد (Free Zones Company Branch).

12- شرکتهای هولدینگ (Holding Company).

تجار ایرانی، چه شرکتهایی در دبی می توانند تاسیس کنند؟

تاسیس و ثبت شرکت در دبی و امارات برای بازرگانان ایرانی کمی سخت است و لذا تجار ایرانی به سادگی نمی توانند اقدام به تاسیس هر شرکتی در این کشور نمایند. اغلب شرکتهایی که بازرگانان ایرانی در دبی می توانند اقدام به ثبت آن کنند، معمولا به سه شکل زیر است.

1- شرکتهای غیر سهامی (Non-Joint Stock Companies): تجار ایرانی برای ثبت این شرکتها، نیاز به اخذ مجوز حرفه ای از مراجع ذیربط دولت امارات دارند.

2- شرکتهای سهامی (Stock Companies): این شرکتها نیز، مانند شرکت غیر سهامی، نیاز به دریافت مجوز حرفه ای دارند.

3- شرکتهای با مسئولیت محدود (Limited Liability Companies – LLC): این تنها نوع شرکتی است که برای ثبت و شروع فعالیت در دبی یا امارات، باید برای آن مجوز تجاری اخذ نمود.

برای ثبت شرکت در دبی چه مدارکی لازم است؟

  • گذرنامه شخص متقاضی ثبت شرکت، که در آن با عنوان گردشگر وارد امارات شده باشد
  • عکس پرسنلی متقاضی ثبت شرکت.
  • آزمایشات مربوط به سلامت
  •  ارائه نام مناسب برای شرکت.

لازم به ذکر است که این نام حتما باید عربی باشد و هم اینکه پیش از این در جای دیگری ثبت نشده باشد. چنانچه متقاضی اسمی به غیر اسم عربی انتخاب نماید، می بایستی هزینه های مربوط به آن را به سازمان توسعه اقتصادی امارات، پرداخت کند.

برای افتتاح حساب مدارک شرکت ثبت شده نیز نیاز می باشد.

منبع: kajsabt.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا