هوش مصنوعی

نیویورک تایمز از مایکروسافت و OpenAI به دلیل ChatGPT شکایت کرد

نیویورک تایمز از مایکروسافت و OpenAI به دلیل ChatGPT شکایت کرد. به طور خاص، این شرکتها متهم هستند که مدلهای زبان هوش مصنوعی بزرگ خود را با استفاده از میلیونها مقاله از نیویورک تایمز ایجاد کردهاند. در میان چیزهای دیگر، به همین دلیل، پاسخ‌های چت بات اکنون «مستقیماً با مواد نشریه رقابت می‌کنند».

نیویورک تایمز می‌گوید ChatGPT و Copilot «می‌توانند خروجی تولید کنند که محتوای تایمز را به‌لفظ بازتولید کرده، آن را به‌طور دقیق خلاصه کند و سبک بیانی آن را تقلید کند». این نشریه می‌گوید این امر رابطه تایمز با خوانندگان را تضعیف کرده و به آن آسیب می‌رساند و آن را از “اشتراک، مجوز، تبلیغات و درآمد وابسته” محروم می‌کند.

نیویورک تایمز از مایکروسافت و OpenAI به دلیل ChatGPT شکایت کرد

به طور کلی، نیویورک تایمز معتقد است که آنها به دلیل اقدامات مایکروسافت و OpenAI از لحاظ مالی آسیب جدی دیدند، اما برعکس، همین شرکت‌ها ظاهراً به لطف هوش مصنوعی درآمد زیادی کسب کردند اما، علاوه بر این، نشریه استدلال می‌کند که به طور کلی، چنین الگوهای زبانی روزنامه نگاری با کیفیت بالا را تهدید می‌کند. نیویورک تایمز خاطرنشان می‌کند که چندین ماه با این شرکت‌ها مذاکره کرد، اما آنها به نتیجه نرسیدند. درست است، OpenAI می‌گوید که مذاکرات سازنده بود و به سمت نوعی نتیجه حرکت می‌کرد.

در نتیجه، نیویورک تایمز می‌خواهد میلیاردها دلار از متهمان پس بگیرد و از دادگاه می‌خواهد که این شرکت‌ها را از آموزش هوش مصنوعی خود با استفاده از مطالب این نشریه منع کند و در عین حال آثار نیویورک تایمز را از آن حذف نماید. مجموعه داده‌های شرکت‌هایی که در آنها هوش مصنوعی را آموزش می‌دهند.

هوش مصنوعی این روزها سرتیتر بیشتر اخبار و رسانه‌ها بوده و توانسته جنجال آفرین باشد. شرکت مایکروسافت با پیشرفت ChatGPT سرمایه گذاری هنگفتی در شرکت OpenAI داشته و همین امر هم موجب شد تا نیویورک تایمز به دنبال شکایت از مایکروسافت باشد. به هر حال باید منتظر نتیجه باقی ماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا