هوش مصنوعی

چت بات GPT برای خانواده ها بهینه می شود

به‌زودی یک بخش مناسب برای کودکان در فروشگاه تازه افتتاح شده OpenAI برای GPT‌های سفارشی پیدا خواهید کرد. این شرکت با Common Sense Media، یک سازمان غیرانتفاعی که رسانه‌ها و فناوری را بر اساس مناسب بودن آنها برای کودکان رتبه‌بندی می‌کند، پیوسته است تا خطرات استفاده از هوش مصنوعی توسط نوجوانان را به حداقل برساند.

آنها با هم قصد دارند دستورالعمل‌ها و مواد آموزشی هوش مصنوعی را برای جوانان، والدین و مربیان آنها ایجاد کنند. این دو سازمان همچنین مجموعه‌ای از GPT‌های مناسب خانواده را در فروشگاه GPT OpenAI براساس رتبه‌بندی‌های Common Sense تنظیم خواهند کرد و به راحتی می‌توان دید که کدام یک برای کاربران جوان‌تر مناسب هستند.

چت بات GPT برای خانواده ها بهینه می شود

جیمز پی می‌گوید:

“راهنماها و سرپرستی ما برای آموزش خانواده‌ها و مربیان در مورد استفاده ایمن و مسئولانه از ChatGPT طراحی خواهد شد تا بتوانیم به طور جمعی از هرگونه عواقب ناخواسته این فناوری در حال ظهور جلوگیری کنیم.”

به گفته اکسیوس، این همکاری در اجلاس کودکان و خانواده Common Sense در سانفرانسیسکو اعلام شد، جایی که سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI این ایده را که هوش مصنوعی برای بچه‌ها بد است و باید از مدرسه دور نگه داشت را کنار گذاشت.

او گفته است:

«انسانها کاربران ابزار هستند و بهتر است به مردم یاد بدهیم از ابزارهایی استفاده کنند که قرار است در دنیا عرضه شوند. آموزاندن به مردم استفاده از آنها اشتباه است.”

مدیر عامل شرکت همچنین گفت که دانش آموزان سال آخر دبیرستان آینده می توانند در سطح بالاتری از انتزاع عمل کنند و با کمک هوش مصنوعی می توانند به دستاوردهای بیشتری نسبت به پیشینیان خود دست یابند.

حال باید منتظر ماند این همکاری موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. OpenAI در تلاش بوده تا چت بات GPT را گسترش داده و مایکروسافت هم در این زمینه همکاری بزرگی دارد. انتظار رفته بزودی اخبار هیجان انگیزی را شاهد باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا