شبکه های اجتماعیهوش مصنوعی

اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی نوشتن پیام با هوش مصنوعی است

اینستاگرام از زمانی که Meta AI توسط شرکت مادرش راه اندازی شد، ویژگی های هوش مصنوعی (AI) را آزمایش کرده است. اکنون، افشاگری جدیدی منتشر شده است که ادعا می‌کند پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در حال کار بر روی یک ویژگی پیام‌نویسی با هوش مصنوعی است. گفته می شود که به کاربران امکان می دهد پیام های نوشتاری خود را در پیام های مستقیم اینستاگرام (DM) بازنویسی، بازنویسی و تغییرات سبکی ایجاد کنند. در همین حال، جدیدترین پلتفرم رسانه اجتماعی متا Threads نیز آزمایش یک ویژگی ذخیره پست را آغاز کرده است که پست ها را برای مشاهده بعدا نشانک می کند.

الساندرو پالوزی، توسعه دهنده موبایل ، جزئیات این ویژگی را در روز پنجشنبه در X (که قبلا توییتر نامیده می شد) فاش کرد . او یک اسکرین شات را به اشتراک گذاشت که در آن متن انتخاب شده با گزینه Write With AI in a chat box قابل مشاهده است. پالوزی در پاسخ به سؤال کاربر دیگری در مورد عملکرد آن، گفت: «احتمالاً پیام شما را به سبک‌های متفاوتی شبیه به نحوه عملکرد Magic Compose Google ترجمه می‌کند.»

در حالی که جزئیات مربوط به ویژگی نوشتن پیام با هوش مصنوعی مشخص نیست – با توجه به اینکه کاربر باید متن را برای نمایش گزینه انتخاب و برجسته کند – به نظر می رسد که هوش مصنوعی نمی تواند به تنهایی در قسمت متن پیام ایجاد کند. به این ترتیب، این ویژگی بیشتر شبیه یک ویرایشگر متن هوش مصنوعی است. ابزارهای موجود مشابه ویژگی‌هایی مانند بازنویسی، خلاصه‌سازی، افزایش طول متن، تغییر تونالیته و ساختار سبک و همچنین افزودن محتوای متنی بیشتر به آن را ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است که هوش مصنوعی اینستاگرام از قبل می تواند از طریق فرآیند متفاوتی محتوا تولید کند. برای این کار، کاربران باید “Meta AI@” را تایپ کنند و سپس پیام را در هر چت تایپ کنند و هوش مصنوعی به آن پاسخ خواهد داد. سایر افراد حاضر در چت نیز می توانند پیام را ببینند. شایان ذکر است، این شرکت ادعا می کند که هوش مصنوعی فقط می تواند پیام را در جایی که برچسب گذاری شده است بخواند و بقیه متن ها خصوصی باقی می مانند. به همین ترتیب، اگر برچسب گذاری نشده باشد، قادر به پاسخگویی به درخواست های بعدی نخواهد بود. در حال حاضر، Meta AI که ویژگی های هوش مصنوعی اینستاگرام را تقویت می کند، فقط در ایالات متحده موجود است.

به طور جداگانه، Threads همچنین در حال آزمایش یک ویژگی جدید است. کاربران به زودی می توانند با ضربه زدن بر روی گزینه ذخیره، پست های مورد علاقه خود را نشانه گذاری کنند. آدام موسری ، مدیر اینستاگرام ، که Threads را نیز نادیده می گیرد، در پستی گفت که این ویژگی مشابه Bookmark در اینستاگرام کار خواهد کرد. تاریخ مشخصی برای عرضه این ویژگی وجود ندارد، اما انتظار می‌رود که به زودی برای آزمایش‌کنندگان بتا و کاربران عادی عرضه شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا