هوش مصنوعی

استارت‌آپ DarwinAI توسط اپل خریداری شد

طبق گزارش بلومبرگ، اپل با خرید استارت‌آپ کانادایی DarwinAI، یک حرکت کلیدی برای پیشرفت قابلیت‌های هوش مصنوعی (AI) خود انجام داده است. این می‌تواند اتفاقات بزرگی برای غول فناوری تریلیون دلاری داشته باشد.

DarwinAI که در سال 2017 تأسیس شد، با دو فناوری کلیدی بازرسی و یادگیری ماشینی، جایگاهی در فضای هوش مصنوعی ایجاد کرد تا سیستم‌های هوش مصنوعی کوچک‌تر را تولید کند. سوابق عمومی حاکی از آن است که DarwinAI در مجموع 15.5 میلیون دلار بودجه در طول پنج سال دریافت کرده که لاکهید مارتین و اینتل به عنوان بزرگ‌ترین همکاران ذکر شدند.

پس از خرید، حضور آنلاین DarwinAI از بین رفت و وب سایت و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها غیرفعال شد. ده‌ها کارمند سابق داروین‌AI به بخش هوش مصنوعی اپل منتقل شده‌اند و الکساندر وانگ، محقق هوش مصنوعی، به عنوان مدیر ملحق شده است.

در حالی که اپل خرید را تایید کرد، هیچ بیانیه‌ای در مورد هدف یا برنامه‌های آینده این شرکت منتشر نشد. این حرکت می‌تواند بخشی از یک تلاش در مقیاس بزرگ‌تر برای ادغام ویژگی‌های هوش مصنوعی در سراسر خط تولید آنها، از جمله سیستم‌عامل‌های iOS 18 و macOS 15 آینده باشد.

استارت‌آپ DarwinAI توسط اپل خریداری شد

همچنین ناگفته نماند که اپل به وضوح تلاش می‌کند تا فاصله خود را با رقبایی مانند مایکروسافت و گوگل کاهش دهد. جاه‌طلبی‌های این سازمان می‌تواند به هوش مصنوعی مولد گسترش یابد و به طور بالقوه آن را با Siri، Shortcuts و دیگر برنامه‌های اصلی ادغام کند. شایعات همچنین حاکی از آن است که اپل به طور فعال مدل‌های زبانی بزرگ را آزمایش می‌کند و پتنت‌های جدیدی را برای طرح‌های پیشرو در صنعت به دست می‌آورد.

خریدهای اپل در حوزه هوش مصنوعی نشان می‌دهد که این شرکت عزم خود را برای استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی در محصولاتش جزم کرده و انتظار داریم سری آیفون 16 با چنین ویژگی‌هایی معرفی و عرضه شوند. در سال جاری شرکت‌های بزرگی به سمت هوش مصنوعی قدم برداشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا