هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Gemini Nano LLM به پیکسل 8 می آید

گوگل در کمال تعجب اعلام کرده است که پشتیبانی از مدل Gemini Nano AI خود را به تلفن هوشمند استاندارد پیکسل 8 گسترش خواهد داد. این تغییر پس از آن اتفاق می افتد که شرکت در ابتدا اعلام کرد این ویژگی به دلیل محدودیت های سخت افزاری در دسترس نیست.

توسعه نانو جمینی

Gemini Nano، یک نسخه ساده از مدل جمینی بزرگ (LLM) در پیکسل 8 پرو و سری گلکسی اس 24 سامسونگ عرضه شد. ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی مانند ابزار خلاصه‌سازی برنامه ضبط و پیشنهادات پاسخ هوشمند Gboard را در برنامه‌های پیام‌رسان فعال می‌کند.

گوگل قبلاً محدودیت های حافظه را دلیل انحصاری Gemini Nano ذکر کرده بود. پیکسل 8 دارای 8 گیگابایت رم در مقایسه با 12 گیگابایت مدل پرو است.

انتشار ویژگی ژوئن

گوگل قصد دارد تا Gemini Nano را به عنوان پیش‌نمایش توسعه‌دهنده در قسمت بعدی Pixel Feature Drop به کاربران پیکسل 8 عرضه کند. این احتمالاً به آپدیت ژوئن 2024 اشاره دارد که شامل اندروید 14 QPR3 نیز می شود. این شرکت هشدار داد که ممکن است عملکرد پیکسل 8 به دلیل ظرفیت حافظه کمتر آن کاهش یابد.

هوش مصنوعی Gemini Nano LLM به پیکسل 8 می آید

این حرکت نشان دهنده تلاش های گوگل برای ارائه قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی به طیف وسیع تری از دستگاه ها است. کاربران پیکسل 8 باید برای عملکرد بالقوه کندتر Gemini Nano در مقایسه با مدل Pro آماده باشند. تمایل Google برای ارائه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده نشان می‌دهد که فعالانه در حال کار برای بهینه‌سازی Gemini Nano برای دستگاه‌های با مشخصات پایین‌تر است.

گوگل جمینی یک خانواده از مدل‌های زبانی بزرگ هوش مصنوعی چندوجهی (AI) است که دارای قابلیت‌هایی در درک زبان، صدا، کد و ویدیو است.

گوگل جمینی به عنوان پیشرفته‌ترین مدل هوش مصنوعی ساخته شده معرفی شده است.   گوگل جمینی هنوز در حال توسعه است، اما انتظار می‌رود که در آینده به طور گسترده‌ای در محصولات و خدمات گوگل استفاده شود. جمینی می‌تواند شیوه تعامل ما با کامپیوترها، تولید متن، ترجمه زبان‌ها و حل مشکلات پیچیده را متحول کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا