هوش مصنوعی

شرکت OpenAI به دنبال ساخت رقیب جستجوگر گوگل

شرکت OpenAI در تلاش است تا توجه گوگل را از بین ببرد. این یکی را قبلا شنیده ایم، یادتان هست؟ به شما یادآوری می‌کنیم، در فوریه گوگل اعلام کرد که Gemini جایگزین Bard می‌شود، اما فقط یک هفته بعد، OpenAI محصول انقلابی را اعلام کرد، تولیدکننده متن به ویدئو Sora، که تمام توجهات را از گوگل گرفت.

اما به نظر می رسد که OpenAI این بار در حال افزایش است زیرا طبق گزارش ها، آنها قصد دارند آن را یک روز قبل از رویداد I/O گوگل که تاریخ آن چند ماه است منتشر شده است، اعلام کنند. OpenAI، آزمایشگاه تحقیقاتی تحت حمایت مایکروسافت، ظاهراً در حال برنامه‌ریزی برای معرفی یک محصول جستجوی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است که تسلط گوگل در عرصه جستجو را به چالش می‌کشد.

گفته می شود که این ابزار جستجوی جدید توسعه ChatGPT OpenAI است. این محصول جستجوی جدید می تواند محدودیت دانش محدود را با اجازه دادن به ChatGPT برای دریافت اطلاعات و نقل قول ها به طور مستقیم از وب، مشابه نحوه عملکرد موتورهای جستجوی سنتی، برطرف کند.

جستجوی گوگل رهبر بلامنازع در بازار جستجو است و گوگل نیز به طور فعال ویژگی های جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را توسعه داده است. این رقابت فراتر از گوگل است و استارتاپ‌های جستجوی هوش مصنوعی مانند Perplexity نیز برای یک تکه از پای رقابت می‌کنند.

Perplexity با 10 میلیون کاربر فعال ماهانه خود، با ارائه یک رابط جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی که نتایج را با نقل قول ها، تصاویر و متن به نمایش می گذارد، شتاب بیشتری به دست آورده است.

در حالی که ChatGPT در مدت کوتاهی به رکورد دستیابی به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافت، ترافیک آن در نوسان بوده است. تلاش قبلی برای ادغام اطلاعات بلادرنگ در ChatGPT، به نام افزونه‌های ChatGPT، نیز در ماه آوریل منتشر شد.

اعلامیه آینده از OpenAI می تواند رقابت را در چشم انداز جستجو ایجاد کند. با ایفای نقش برجسته‌تر هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند انتظار آینده‌ای را داشته باشند که در آن نتایج جستجو نه تنها پیوندها، بلکه پاسخ‌های جامع با نقل‌قول‌ها و فرمت‌های متنوع مانند متن و تصویر باشد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا