هوش مصنوعی

اپل به دنبال ادغام هوش مصنوعی خود با جمینی و سایر مدل ها است

اپل هنگامی که در جلسه اصلی کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) 2024 از ادغام چت بات هوش مصنوعی (AI) ChatGPT در سیستم عامل های آینده خود خبر داد، بسیاری را شگفت زده کرد.

این اولین باری است که این شرکت به یک سیستم شخص ثالث به پلتفرم خود دسترسی می دهد. با این حال، اگر قرار باشد گزارش جدیدی باور شود، این تازه آغاز راه است. طبق گزارش ها، اپل آماده است تا پلتفرم خود را برای ادغام بیشتر هوش مصنوعی با جمینی گوگل و سایر مدل های پیشرو هوش مصنوعی باز کند.

طبق گزارش 9to5Mac، اپل برنامه های آینده هوش مصنوعی خود را در یک بحث اصلی پس از WWDC به اشتراک گذاشت. در طول جلسه‌ای که توسط یوتیوب iJustine مدیریت می شد، کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل اشاره کرد که Gemini نیز می‌تواند در آینده با پلتفرم های اپل ادغام شود.

بنابراین ما ممکن است مشتاقانه منتظر انجام یکپارچه سازی با مدل های مختلف مانند گوگل Gemini در آینده باشیم. بر اساس گزارش‌ها، اشاره فدریگی به گوگل جمینی در چارچوب قصد اپل برای آوردن چندین مدل هوش مصنوعی به iOS، iPadOS، macOS و سایر سیستم‌عامل ها بود.

اپل به دنبال ادغام هوش مصنوعی خود با جمینی و سایر مدل ها است

او تاکید کرد که این شرکت می‌خواهد به کاربران در استفاده از یک مدل هوش مصنوعی به انتخاب خود ترجیح دهد زیرا مدل‌های مختلف زبانی بزرگ (LLM) می‌توانند در کارهای مختلف ماهر باشند. او همچنین اضافه کرد که تصمیم برای نصب ChatGPT در ابتدا اتخاذ شد زیرا غول فناوری می‌خواست طبق این نشریه «با بهترین‌ها شروع کند.

در طول جلسه اصلی WWDC 2024، اپل اعلام کرد که دسترسی ChatGPT را در سیستم عامل های آینده خود برای دستگاه های iPhone، iPad و Mac یکپارچه می کند. چت بات ویژگی های هوش مصنوعی مختلفی را در متن و تصاویر به ارمغان می آورد. سیری همچنین می‌تواند از پایگاه ChatGPT استفاده کند تا به سوالات مختلف کاربران پاسخ دهد. با این حال، کاربران باید قبل از اینکه Siri بتواند پرس و جو و هر عکس یا سندی را با چت بات به اشتراک بگذارد، شرکت کنند.

منبع
gadgets360

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا