هوش مصنوعی

گوگل ترنسلیت اکنون از 110 زبان جدید پشتیبانی می کند

گوگل ترنسلیت در سال 2006 راه اندازی شد. از آن زمان، این شرکت به آرامی و پیوسته پشتیبانی از زبان های بیشتری را به پلتفرم اضافه می کند. ماه گذشته، این شرکت پشتیبانی از 24 زبان جدید را به آن اضافه کرد و تعداد کل زبان های پشتیبانی شده را به 133 رساند.

با این حال، گوگل هرگز به اندازه ای که اکنون انجام می دهد، به گوگل Translate زبان اضافه نکرده است. گوگل اعلام کرده که گوگل ترنسلیت “بزرگترین توسعه تاریخ” خود را دریافت می کند. این شرکت در حال اضافه کردن پشتیبانی از 110 زبان جدید است که تعداد کل زبان های پشتیبانی شده را به 243 می رساند.

در مقایسه، اپل Translate از 20 زبان و Microsoft Translator از 135 زبان پشتیبانی می کنند. این به گوگل دست برتر را در میان سه بازیکن برتر می دهد. به گفته گوگل، با کمک مدل زبان بزرگ PalM 2 این شرکت به این موفقیت دست یافته است. برخی از زبان‌های جدید پشتیبانی شده عبارتند از Afar، Cantonese، Manx، NKo، پنجابی (Shahmukhi)، Tamazight (Amazigh) و Tok Pisin.

گوگل ترنسلیت اکنون از 110 زبان جدید پشتیبانی می کند

گوگل می‌گوید 110 زبان جدید اضافه شده «بیش از 614 میلیون سخنران را نشان می‌دهند و برای حدود 8 درصد از جمعیت جهان ترجمه را باز می‌کنند». گوگل همچنین اضافه کرد که برخی از زبان‌های اصلی دنیا با بیش از 100 میلیون سخنور هستند. سایرین توسط جوامع کوچکی از مردم بومی صحبت می‌شوند و تعداد کمی از آنها تقریباً زبان مادری ندارند اما تلاش‌های فعالی برای احیای مجدد دارند.

یک چهارم از 110 زبان، از جمله Fon، Kikongo، Luo، Ga، Swati، Venda و Wolof از آفریقا آمده اند که این بزرگترین گسترش زبان های آفریقایی در گوگل ترنسلیت تا به امروز است.

منبع
sammobile

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا