هوش مصنوعی

هوش مصنوعی بیشتری وارد برنامه های شخص ثالث ویندوز 11 می شود

مایکروسافت از تبلیغات هوش مصنوعی سود زیادی برده است. غول فناوری ردموند میلیاردها دلار به OpenAI، شرکت هوش مصنوعی پشت ChatGPT و همه آن مدل‌ها، و همچنین ساخت ابزار دستیار Copilot مجهز به GPT اختصاص داد. به‌زودی، علی‌رغم بحث‌هایی که در مورد ویژگی پرچم‌دار آن، Recall وجود دارد، به‌زودی به تجربه کاربر جهانی در Windows 11 24H2 تبدیل می‌شود، به‌روزرسانی آینده و در عین حال بزرگ‌ترین به‌روزرسانی آن تاکنون.

اما اکنون، از آنجایی که می تواند یک ویژگی انحصاری نرم افزاری مایکروسافت باشد، Copilot به طور بالقوه می تواند به برنامه های شخص ثالث در ویندوز 11 نیز بیاید. اولین نقطه ای که توسط کاربران در Windows Latest منتشر شده است، جزئیات صفحه پرسش و پاسخ تازه منتشر شده برای توسعه دهندگان برنامه را نشان می دهد تا از هوش مصنوعی در ویندوز 11 نهایت استفاده را ببرند. این بدان معناست که Copilot AI (به احتمال زیاد) منحصر به فرد نرم افزار مایکروسافت نخواهد بود.

خواندن آن طولانی است، اما اگر توسعه‌دهنده اپلیکیشن هستید، ارزش خواندن دارد. به طور خلاصه، مایکروسافت ادغام هوش مصنوعی در برنامه های مشتری ویندوز را با استفاده از مدل های محلی یا مبتنی بر ابر، با استفاده از چارچوب هایی مانند OnnxRuntime برای ادغام آسان تر، تشویق می کند.

هوش مصنوعی بیشتری وارد برنامه های شخص ثالث ویندوز 11 می شود

سپس این سند توضیح می دهد که چگونه می توان هوش مصنوعی را با استفاده از مدل های محلی یا ابری با TensorFlow، PyTorch و OnnxRuntime به برنامه‌های ویندوز اضافه کرد. زبان های برنامه نویسی (C#، C++، Python) را پوشش می دهد، OnnxRuntime را توصیه می کند و حریم خصوصی داده ها، سیستم مورد نیاز و بهینه سازی هوش مصنوعی را با شتاب سخت افزاری مورد بحث قرار می دهد.

همچنین مفاهیم کلیدی هوش مصنوعی مانند DirectML، ONNX، ORT و WinML را توضیح می‌دهد و نقش دانشمندان داده، مهندسان ML و توسعه‌دهندگان برنامه را در توسعه هوش مصنوعی تشریح می‌کند. اگر در توسعه هوش مصنوعی تازه کار هستید، این اصطلاحات گیج کننده زیادی است.

ما دیدیم که هوش مصنوعی Copilot چه کارهایی را در برنامه های مایکروسافت انجام می دهد. می‌توانید تصاویر را مستقیماً در Paint ایجاد کنید، رشته‌های ایمیل طولانی را خلاصه کنید یا از هوش مصنوعی بخواهید پاسخ‌هایی را که شبیه شما در Outlook هستند بنویسد، اسناد پیش‌نویس را آسان‌تر در Word و موارد دیگر بنویسد.

اما صادقانه بگویم، حداقل برای ما جای تعجب ندارد. مایکروسافت روی هوش مصنوعی شرط بندی زیادی کرده است، و به همین دلیل به غول فناوری ردموند کمک کرد تا در سه ماهه گذشته یک نتیجه مالی قوی و سالم دیگر کسب کند.

منبع
mspoweruser

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا