هوش مصنوعی

ویژگی ایستگاه رادیویی سفارشی ساخت هوش مصنوعی به یوتیوب موزیک می رسد

یوتیوب موزیک در حال آزمایش یک ویژگی هوش مصنوعی جدید (AI) مشاهده شده است که به کاربران امکان می دهد رادیوهای منحصر به فرد را با کمک یک ابزار آزمایشی تولید کنند.

این ویژگی جدید با اعلان‌های متنی کار می‌کند، به این معنی که کاربران می‌توانند آنچه را که می‌خواهند به آن گوش دهند، توصیف کنند و هوش مصنوعی یک ایستگاه رادیویی با آهنگ‌های مشابه در آن ایجاد می‌کند. کاربران قبلی فقط می توانستند یک رادیو بر اساس یک آهنگ یا یک هنرمند ایجاد کنند و توصیه های آهنگ مشابهی را دریافت کنند.

گزارش قبلی ادعا می‌کرد که یوتیوب در حال مذاکره با شرکت‌های موسیقی بزرگ برای استفاده از آهنگ‌های دارای حق چاپ برای توسعه ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه موسیقی خود است.

رقیب یوتیوب موزیک، Spotify اخیراً ویژگی مشابهی را با نام لیست پخش شخصی برای کاربران Premium منتشر کرده است که در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است. آمازون همچنین ویژگی مشابهی با نام Maestro در ایالات متحده منتشر کرده است.

ویژگی ایستگاه رادیویی سفارشی ساخت هوش مصنوعی به یوتیوب موزیک می رسد

یک تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربر Reddit نشان می دهد که این ویژگی به عنوان “تجربی” علامت گذاری شده است. متن پیشنهادی به کاربران می‌گوید: «هرطور که دوست دارید موسیقی بخواهید». اسکرین شات دوم چیزی را نشان می دهد که به نظر می رسد یک ایستگاه رادیویی تولید شده توسط هوش مصنوعی باشد.

این ویژگی همچنین به نظر می رسد شامل یک عنوان لیست پخش به همراه توضیح کوتاهی از ایستگاه رادیویی باشد. چندین آهنگ مرتبط با موضوع درخواستی کاربر نیز در اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط Redditor گنجانده شده است. در پایین، چندین پیشنهاد سریع برای سایر ژانرهای موسیقی نیز نمایش داده می شود.

مشخص نیست که آیا آنها به عنوان یک فیلتر ثانویه به رادیو موجود اضافه خواهند شد یا اینکه هوش مصنوعی را وادار به تولید یک رادیو جدید خواهد کرد. در پایین، قابلیت Ask for Music که اخیرا گزارش شده نیز دیده می شود.

منبع
gadgets360

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا