بانک و بیمه و بورس

تاریخ دقیق آزاد شدن خرید و فروش سهام عدالت سال 1402 اعلام شد

با اینکه سیاست سهام داری عدالت این است که مردم سهم خود را نفروشند و صاحب سهام بمانند، اما با این حال بسیاری از مردم بدنبال خرید یا فروش سهام عدالت خود هستند

بهمن عبدالهی عضو شورای عالی بورس در این مورد که چه تاریخی نمادهای معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت باز می شوند، خاطر نشان کرد:

آزاد شدن خرید و فروش سهام عدالت تنها در صورتی محقق می شود که مجامع شرکت های استانی برگزار شده و هیات مدیره مشخص و افزایش سرمایه آنها ثبت شود تا امکان بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری باز شود.

همچنین وی افزود: باز شدن نماد معادلاتی شرکت های سهام عدالت معمولا 3 تا 4 ماه زمان می برد. در سال 99 که سهام عدالت آزادسازی شد، در واقع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت نیز شکل گرفت.

در اردیبهشت 99 به علت تقاضای بالای مردم نسبت به فروش سهام خود، منجر به ریزش بازار و افت ارزش سهام عدالت شد و به همین دلیل از آن زمان تاکنون به دستور مقام ناظر، نمادهای معاملاتی شرکت های استانی بسته شدند.

لازمه باز شدن نمادهای معاملاتی سهام استانی، برگزاری مجامع عمومی شرکت هاست. از طرفی دیگر انتخاب هیات مدیره، افزایش سرمایه شرکت های استانی و ثبت افزایش سرمایه و نیز شفاف شدن صورت های مالی از اقدامات مهمی است که باید انجام بپذیرد.

در نهایت این پروسه به تدوین نهایی آیین نامه معاملاتی سهام عدالت در شورای عالی بورس نیز بستگی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که آخرین جلسه شورا درباره این موضوع در روز سه شنبه 20 تیر 1402 برگزار شد و اعلام گردید باز شدن نمادهای معاملاتی سهام عدالت در 3 تا 4 ماه آینده انجام می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا