خودرو

خودرو های برقی در اتحادیه اروپا از دیزلی ها پیشی گرفتند !

بازار خودرو در اتحادیه اروپا همچنان مسیر رونق را می‌پیماید. انجمن خودروسازان اروپا می‌گوید، در ماه ژوئن یک میلیون دستگاه خودروی نو ثبت شده است.

در اتحادیه اروپا، بازار خودرو همچنان در مسیر رونق قرار دارد. به گفته انجمن خودروسازان اروپا، در ماه ژوئن، تعداد یک میلیون دستگاه خودروی نو ثبت شده است و در این بین، تعداد خودروهای برقی به طور بیشتری نسبت به سایر انواع خودروها افزایش یافته است.

برای اولین بار در اتحادیه اروپا، تعداد خودروهای برقی ثبت شده از خودروهای دیزلی پیشی گرفته است.

به گفته انجمن خودروسازان اروپا (Acea) در بروکسل، در ماه ژوئن سهم خودروهای الکتریکی جدید در بازار افزایش یافت و به ۱۵.۱درصد رسید، در حالی که سهم خودروهای دیزلی برابر با ۱۳.۴درصد بود.

به گفته این انجمن، بیش‌ترین افزایش از آن خودروهای الکتریکی بود. با این حال خودروهای بنزینی با سهم بیش از ۳۶درصدی بیش از همه به فروش رفتند. پس ازن خودروهای هیبریدی با سهمی حدود ۲۴درصد بیش‌ترین فروش را داشتند.

در ماه ژوئن حدود یک میلیون دستگاه خودروی جدید وارد بازار اتحادیه اروپا شد. فروش خودرو در این ماه، همچون ۱۱اه پیش از آنوندی صعودی طی کرد و افزایشی ۱۷.۸درصدی نشان داد.

در شش ماه اول سال ۲۰۲۳ در مجموع ۵.۴ میلیون دستگاه خودرو آماده فروش شد که نسبت به مدت مشابه در سالبل از آن افزایشی ۱۷.۹درصدی نشان می‌دهد.

افزایش ۱۲.۸درصدی فروش خودرو در آلمان

انجمن خودروسازان اروپا می‌گوید، رونق بی‌وقفه بازار خودرو در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که صنعت خودروسازی اروپا در حال ترمیم لطماتی است که در دوران شیوع کرونا متحمل شد.

با این حال شمار خودروهای تازه به ثبت رسیده هنوز هم کم‌تر از دوران پیشاکرونا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ است.

در همه کشورهای اروپایی فروش خودرو افزایش یافته است. اسپانیا با ۲۴درصد در رده چهارم فهرست فروش خودروهارار دارد. پس از آن به‌ترتیب ایتالیا با ۲۲.۸درصد، فرانسه با ۱۵.۳درصد و آلمان با ۱۲.۸درصد قرار می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا