خودرو

آیا بالاخره خودرو در بورس عرضه می شود؟

طبق گفته های یکی از نمایندگان مجلس اگر شورای رقابت بر عرضه نکردن خودرو در بورس کالا مصر باشد، احتمال طرح این موضوع در مجلس و مستثنی کردن خودرو از تصمیمات شورای رقابت وجود دارد

اختلاف نظر مسئولان بورس کالا و خودروسازان با شورای رقابت بر سر عرضه خودرو در بورس کالا هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده است.

محسن علیزاده، عضو شورای عالی بورس با تاکید بر لزوم عرضه خودروی سواری در بورس کالا گفت: شورای عالی بورس  به صورت جدی عرضه خودرو در بورس کالا را دنبال می‌کند. تصمیم قاطع همه اعضای شورا این است که نه تنها ۵۰ درصد خودروهای تولیدی که پیش از این از سوی وزارت صمت اعلام شده بود در بورس کالا عرضه شوند، بلکه همه خودروهای تولیدی در کشور به غیر از بخشی که تکلیف قانونی ( عرضه در سامانه یکپارچه) است، از طریق بورس کالا عرضه آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: شورای رقابت از زاویه دیگری مخالف این موضوع است که لازم است بررسی جدی‌تری داشته باشیم، حتی اگر لازم شد عرضه خودرو در بورس را از قوانین شورای رقابت در مجلس شورای اسلامی مستثنی خواهیم کرد.

محسن علیزاده در پاسخ به این سوال که طرح موضوع مذکور در مجلس چقدر جدی است، گفت: شورای عالی بورس با توجه به تفسیری که از قانون ابزارهای مالی دارد سعی می‌کند شورای رقابت را متقاعد کند تا خودرو در بورس عرضه شود، اما اگر شورای رقابت روی تصمیم قبلی خود اصرار کرد موضوع در مجلس دنبال خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا