ارز دیجیتال

نقطه عطف جدید در بیت کوین

یت کوین جلسه معاملاتی آسیا را در محدوده 30366 دلار آغاز کرد و همچنان با قدرت بالای محدوده 30 هزار دلار نوسان می‌کند.

در حالی که حجم معاملات و حرکات بازار در چند روز گذشته نسبتاً ثابت بوده، در حالی که بازار به مبارزه خود با نقدینگی ادامه می‌دهد، بیت کوین اخیراً یک نقطه عطف نمادین را پشت سر گذاشته است.

بر اساس داده‌های Glassnode، تعداد کیف‌ پول‌هایی که حداقل یک بیت‌کوین را نگهداری می‌کنند به 1,008,737 میلیون رسیده است.

افزایش توزیع کیف پول با حداقل یک بیت کوین نشان دهنده افزایش عدم متمرکز بودن شبکه است. در همین حال، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تعداد نهنگ‌ها نیز در حال کاهش است.

تعداد کیف پول‌هایی که حداقل یک بیت کوین را نگهداری می‌کردند، برای اولین بار در ماه مه از مرز 1 میلیون عبور کرد و از آن زمان در حال افزایش است.

همه این‌ها در زمانی اتفاق می‌افتد که محبوبیت اردینالز (Ordinals) بار شبکه بیت کوین را افزایش می‌دهد.

تعدادی از معیارها افزایش فعالیت‌ها را نشان می‌دهند، از افزایش ماینرها در انتقال کوین‌ها به صرافی‌ها گرفته تا تعداد آدرس‌هایی با موجودی بیش از 0.1.

حرکت‌های بزرگ بعدی بیت‌کوین احتمالاً این هفته و با انتشار مدعیان بیکاری و داده‌های CPI آمریکا رخ خواهد داد، که هر دو نشان می‌دهند که اقدامات فدرال رزرو در مهار تورم چقدر موفقیت‌آمیز بوده است.

پس از انتشار گزارش‌های اشتغال کلیدی، با انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در چهارشنبه و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در روز بعد، داده‌های تورم در این هفته به کانون توجهات بازگشتند. سرمایه گذاران به دنبال کاهش‌هایی هستند که بتواند مسیر بانک مرکزی ایالات متحده را برای افزایش 25 نقطه پایه‌ای (bps) نرخ بهره را معکوس کند.

روز چهارشنبه، ناظران سیاست پولی ایالات متحده به انتشار CPI ژوئن توسط وزارت کار توجه خواهند کرد. شاخص CPI نسبت به بالاترین سطح سال گذشته به طور پیوسته نزولی بوده است.

اجماع اقتصاددانان نشان می‌دهد که داده ژوئن در محدوده متوسط 3 درصد کاهش یابد، اگرچه ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda، عقیده دارد این شاخص می‌تواند تا 2.8% کاهش یابد.

با این حال مویا همچنین خاطرنشان کرد که تورم هسته، که هزینه‌های بی‌ثبات‌تر غذا و انرژی را حذف می‌کند، می‌تواند بالا باقی بماند که نتیجه گرانی در بازار مسکن است. مویا نوشت: «فشار قیمت ممکن است در طول تابستان باقی بماند”

شاخص PPI که تغییرات قیمت را در سطح عمده فروشی اندازه گیری می‌کند، اغلب تغییراتی را که مصرف کنندگان در آینده با آن مواجه خواهند شد، پیش بینی می‌کند.

شاخص PPI ماه مه به 1.1% در ارزیابی سالانه سقوط کرد، که از انتظارات برای کاهش 1.5% پیشی گرفت و نسبت به 2.3% در ماه قبل به شدت کاهش یافته بود. اجماع بر این است که در ارزیابی سالانه ماه ژوئن به 0.4% کاهش یابد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا