ارز دیجیتال

بازگشت بیت کوین به محدوده 30 هزار دلار، پس از عقب نشینی به کف قیمتی ماه ژوئن

بیت کوین به پایین ترین سطح خود از اواخر ژوئن سقوط کرد و به زیر 29700 دلار رسید و سپس کمی از افت خود را جبران کرد

روزهای خوب پس از پیروزی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا (SEC) در هفته گذشته، خاطره دوری به نظر می‌رسد چرا که بیت کوین درروز دوشنبه به 29769 دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح آن از اواخر ژوئن بود.

اما بزرگ‌ترین رمزارز بازار کمی از افت خود را جبران کرد و در محدوده 30130 دلار معامله می‌شود. پنج‌شنبه هفته گذشته پس از اینکه دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک رای داد که فروش توکن‌های XRP توسط ریپل در صرافی‌ها و از طریق الگوریتم‌ها به منزله قراردادهای سرمایه گذاری نیست، بیت کوین از محدوده 31700 دلار عبور کرد.

تحلیلگران عقیده دارند ممکن است تا زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم بگیرد که آیا یکی از چند درخواست ETF بیت‌کوین را که توسط غول‌های خدمات مالی، از جمله بلک راک، در ماه گذشته ارائه شده‌اند را تایید کند یا خیر، افت قیمتی بیت‌کوین ادامه داشته باشد. این درخواست‌ها باعث افزایش شدید بیت کوین و سایر رمزارزها در اواسط ژوئن شد.

اما SEC که طی دو سال گذشته تعدادی از درخواست‌های بیت کوین را رد کرده است، با توجه به سرعت پایین در تصمیم گیری‌های قبلی خود، بعید است که طی چند ماه آینده اقدامی انجام دهد. این آژانس هنوز در حال جمع آوری اطلاعات در مورد درخواست‌ها است.

بازگشت بیت کوین به محدوده 30 هزار دلار، پس از عقب نشینی به کف قیمتی ماه ژوئن
قیمت بیت کوین در تاریخ 07/19/2023

ادوارد مویا، تحلیل‌گر ارشد در Oanda، عقیده دارد: تمرکز تنها بر روی ETFهای ایالات متحده است. معامله‌گران تا زمانی که به‌روزرسانی بیشتری دریافت نکنیم که آیا ETFها در ایالات متحده تایید خواهد شد یا خیر، چندان خوشبین نخواهند بود. ممکن است قبل از دریافت سیگنال قطعی (از SEC) فراز و نشیب بسیاری را شاهد باشیم.

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ بازار از لحاظ ارزش بازار، اخیرا در محدوده 1913 دلار معامله می‌شود. دیگر رمزارزهای اصلی که هفته گذشته رشد کردند، روز گذشته کاهش یافتند. XRP و ADA به ترتیب 1.5% و 0.6% افت کردند. SOL، توکن بلاک چین سولانا، نیز 2.8% افت کرد.

بازار سهام به دلیل گزارشات درآمدزایی دلگرم کننده هفته گذشته بانک‌های بزرگ آمریکا رشد کرد. شاخص نزدک و S&P 500 به ترتیب 0.9% و 0.3% افزایش یافتند. بانک آمریکا و گلدمن ساکس گزارشات درآمدزایی سه ماهه دوم را به ترتیب در روز سه شنبه و چهارشنبه منتشر می‌کنند.

ویا عقیده دارد: تا زمانی که اخبار مهمی در بازار رمزارزها وجود نداشته باشد، دامنه حرکتی بیت کوین بین 29500 و 31500 دلار ممکن است باقی بماند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا