طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه تا پایان سال 1402

قیمت طلا و سکه هم اکنون سیر نزولی را در پیش گرفته است به گونه ای که قیمت سکه امامی 27 میلیون تومان و قیمت سکه بهار آزادی 24 میلیون تومان تغییر کانال داده است. می توان گفت که این سقوط قیمت تحت تاثیر کاهش قیمت دلار می باشد.

قیمت دلار امروز نوسان داشته و در ساعات اولیه معاملات به مرز 49 هزار و 200 تومان رسید. هر چند که قیمت دلار در ادامه کمی افزایش را نیز ثبت کرد و با 150 تومان افزایش به قیمت 49 هزار و 350 تومان رسید.

اما با این حساب به نظر می رسد که روند کاهشی ابتدای روز توانسته اثر خودش را بر معاملات بازار طلا و سکه بگذارد و شاهد کاهش قیمت ها باشیم. بخصوص اینکه افزایش قیمت دلار ثبات زیادی نداشته است و در معاملات پشت خطی بازهم با ریزش روبرو شده است.

 

خط حمایتی قیمت سکه و طلا کجاست؟

کارشناسان چند سناریو را برای وضعیت بازار طلا و سکه عنوان کرده اند. همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود قیمت 29 میلیون و 700 هزار تومان برای سکه امامی منطقه بسیار مهمی است اما چنانچه این خط مقاومتی بشکند، قیمت سکه دچار ریتم صعودی خواهد شد هر چند که تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

در حال حاضر منطقه 27 میلیون و 700 هزار تومان تا 27 میلیون و 200 هزار تومان برای ما بسیار مهم است. هم اکنون این مناطق به عنوان مناطق حمایتی با سفارش بالا زیر نظر است که احتمال می رود سفارش خرید خوبی را در آن شاهد باشیم. اما اگر این منطقه نیز از دست برود، منطقه 25 میلیون و 800 هزار تومان را به عنوان منطقه بعدی از دید حمایتی تحت نظر داریم.

بهترین استراتژی برای خرید طلا و سکه چیست؟

بارها در مورد خرید طلا و سکه نکاتی گفته شده است، به طور مثال خریداران نباید به دنبال مناطق ورود به صورت نقطه ای باشند؛ و بهتر این است که متقاضیان سفارش خرید های خود را در جهت درآمد چیده و ورودها را نیز به شکل پله پله انجام دهند؛ چرا که خاصیت و اوضاع بازار طلا و سکه و دلار تحت تاثیر اخبار می باشد و بصورت لحظه ای ممکن است موضوع را به یکباره عوض کنند.

کارشناسان بازارهای مالی اظهار می کنند که اکنون شرایط و اخبار بد برجام و در کل توافق به شکلی نیست که بازار را به سمت بالا سوق دهد همچنین اگر مدلی دیگر از توافق در اخبار پشت پرده تعبیر شود؛ می تواند بازار را به سمت پایین تر از این نیز سوق دهد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا