مسکن

در ساخت واحدهای مسکونی طرح ملی مسکن، استان بوشهر پیشتاز شد

حسین مذنب روز پنجشنبه در جلسه شورای تأمین مسکن استان بوشهر اظهار کرد و گفت: این روند مطلوب در احداث واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن، نشان‌دهنده همکاری و هماهنگی ارکان اداری این استان است.

وی به سخنان خود افزود که انتظار می‌رود که روند خوبی که برای اجرایی‌شدن نهضت ملی مسکن در استان بوشهر در حال انجام است، تقویت و تسریع شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت وزارت راه و شهرسازی سخنان خود را تصریح کرد و گفت: واگذاری ۶ هزار قطعه زمین به متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در هفته دولت امسال در روستاها و شهرهای استان بوشهر، اتفاق خوبی است که می‌تواند در موفقیت اجرای این طرح تاثیرگذار باشد.

وی همچنین پیرو سخنان قبلی خود ادامه داد: در برخی استان‌های کشور مشکلاتی برای تامین زمین در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد که با وجود تنگناها و کمبود زمین مسکونی در استان بوشهر، اقدامات خوبی برای تامین و واگذاری اتفاق افتاده است.

وی افزود: در جلسات شورای مسکن استان بوشهر که به شکل منظمی برگزار می‌شود مشکلات موجود بر اجرای دقیق نهضت ملی مسکن مطرح و برای رفع آنها تصمیم‌گیری می‌شود که به عنوان یک ظرفیت برای تسریع در احداث واحدهای مسکونی این طرح مورد توجه است.

استاندار بوشهر در مقابل گفت: طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر با یک رویکرد جهادی و با حضور همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان بوشهر در حال اجرا است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر همچنین بیان کرد: در مرحله نخست، هشت‌هزار و ۲۳۵ واحد مسکونی و در مرحله دوم در هفته گذشته عملیات اجرایی ساخت یک‌هزار و ۱۰۰ مسکن در شهرهای استان بوشهر آغاز شده است.

وی افزود: همچنین احداث یک‌هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی به شکل خود مالکی و یک‌هزار و ۷۰۰ واحد در بافت‌های فرسوده شهری آغاز شده است. با مشارکت بسیج سازندگی و خیران، ۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در حال احداث و در روستاهای استان نیز پنج هزار واحد مسکونی در دست ساخت است.

وی پیرو سخنان قبلی خود افزود و عنوان کرد: به زودی یک‌هزار و ۷۰۰ هکتار زمین دولتی به محدوده شهرهای استان افزوده می‌شود هرچند ۴۵۰ هکتار زمین نیز به محدوده شهر بوشهر الحاق شده که همه این اتفاقات برای سرعت‌بخشی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا