بازار

13 نکته برای دادن وکالت آنلاین

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی تمامی مشاغل به سوی آنلاین شدن تغییر جهت داده اند. در این میان حرفه وکالت هم وارد عرصه و فضای آنلاین شده است و اقدام به ثبت وکالت آنلاین می کند. اما شاید با خودتان بگویید که وکالت آنلاین چگونه امکان پذیر است؟

شما به صورت آنلاین می توانید تقریبا همه کارهای خود را انجام دهید. خرید کنید، کارهای بانکی خود را انجام دهید، قبض هایتان را پرداخت کنید و مواردی بیشمار که تنها به وسیله گوشی تلفن همراهتان امکان پذیر است.

وکالت آنلاین مزایای زیادی می تواند برای شما داشته باشد. همانطور که می دانید وکالت در معنای حقوقی خود به معنای قراردادی است که در آن یکی از طرفین دیگری را برای انجام امور خود وکیل خود می کند تا از طرف وی به کارهای حقوقی او رسیدگی کند.

در همین راستا امروزه وکالت آنلاین هم در کنار وکالت حضوری امکان پذیر است. با توجه به همین مسئله در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع وکالت آنلاین از طریق اپلیکیشن حقوقی و مزایا و معایبی که می تواند داشته باشد آشنا کند. پس اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که نیاز به این مسئله را حس کرده اید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

وکالت آنلاین چیست؟

شاید با خود بگویید که وکالت آنلاین چیست و چگونه امکان پذیر است. شما می توانید از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن های حقوقی اقدام به انجام کار های حقوقی خود به صورت آنلاین کنید. دیگر نیازی نیست که برای پرسیدن سوالات خود و یا جتی انجام مشاوره حقوقی به صورت حضوری به دفتر وکیل مورد نظر خود مراجعه کنید.

بلکه با وکالت آنلاین می توانید تمامی کارهای حقوقی  خود را در هر زمانی از طریق تلفن همراه خود انجام دهید. برخی از کارهایی که می توانید به صورت آنلاین انجام دهید را در ادامه برای شما آورده ایم.

 • مشاوره حقوقی آنلاین
 • پرسیدن سوالات حقوقی خود
 • تنظیم قرارداد
 • آشنایی با آیین نامه ها و قوانین مختلف
 • تنظیم لایحه
 • کسب اطلاعات حقوقی
 • درخواست وکالت آنلاین
 • تنظیم دادخواست
 • تنظیم شکایت
 • تهیه و تنظیم نامه اداری
 • تنظیم اظهارنامه

وکالت آنلاین چه مزایایی دارد؟

همانطور که می دانید امروزه وقت یکی با ارزش ترین دارایی های هر فردی است و همچنین با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی مردم تمایل دارند که کارهای خود به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن انجام دهند. با وکالت آنلاین همه این موارد امکان پذیر است.

دیگر نیازی نیست که مدت زمانی طولانی وقت گذاشته و به دنبال وکیل مورد نظر خود بگردید و سپس اقدام به گرفتن وقت مشاوره کنید و منتظر بمانید تا بتوانید حضوری به دفتر وکیل مورد نظر خود رفته و مشاوره کنید یا برای پرسیدن یک سوال حقوقی ساده آنلاین تا دفتر وکیل خود بروید. با وکالت آنلاین با وکیل آنلاین در وقت شما صرفه جویی خواهد شد.

معایب وکالت آنلاین

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم شما به صورت آنلاین می توانید تمامی کارهای حقوقی خود را انجام دهید. اما به دلیل اینکه شما به صورت آنلاین با وکیل خود در حال مشاوره هستید ممکن است برای شما ایجاد شدن حس اعتماد نسبت به او سخت باشد.

همانطور که می دانید وقتی حضوری با کسی صحبت کرده و ارتباط برقرار کنیم راحت تر به او اعتماد می کنیم. همچنین برای پرونده های حقوقی سخت و پیچیده بهتر است که به صورت حضوری به دفتر وکیل مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به مشاوره کنید..

وکیل پایه یک آنلاین

بطور کلی وکالت آنلاین مناسب ترین راه برای پرسیدن سوالات حقوقی شما و آگاه شدن از موارد حقوقی در ارتباط با موضوع مورد نظرتان است و اگر قصد دارید که برای خود وکیلی اختیار کرده تا کارهای پرونده شما را انجام دهد پیشنهاد ما این است که به صورت حضوری اقدام کنید.

جمع بندی

در همین راستا موسسات حقوقی فراوانی برای شما عزیزان تهیه شده است تا بتوانید به راحتی از طریق اینترنت اقدام به مشاوره و استفاده از تجربیات وکیل آنلاین خبره و با تجربه استفاده کنید. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در زندگی روزمره خود از خدمات آنلاین استفاده می کنید. می توانید همین حالا به سایت های حقوقی مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا