بازار

نقش تکنولوژی در تعمیر و نگهداری لیفتراک

هر چند هزینه خرید لیفتراک بسیار بالا می باشد، اما تکنولوژی و دانش روز می‌تواند در صرفه جویی هزینه های مرتبط مانند تعمیر لیفتراک و افزایش سودآوری شرکت ها تاثیر بسزایی داشته باشد. دو حوزه بسیار مهم که از لیفتراک ها، فراوان استفاده می شود، پروژه های ساختمانی و انبارداری شرکت ها هستند.

 

ماشین آلات صنعتی زیادی در شرکت های مختلف صنعتی، تولیدی و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهمترین آنها می توان به جرثقیل ها، بالابر ها و لیفتراک اشاره کرد. امروزه شرکت های ایرانی نیز مانند سراسر دنیا از لیفتراک ها کمک می گیرند. هر چند هزینه خرید لیفتراک بسیار بالا می باشد، اما تکنولوژی و دانش روز می‌تواند در صرفه جویی هزینه های مرتبط مانند تعمیر لیفتراک و افزایش سودآوری شرکت ها تاثیر بسزایی داشته باشد. دو حوزه بسیار مهم که از لیفتراک ها، فراوان استفاده می شود، پروژه های ساختمانی و انبارداری شرکت ها هستند.

لیفتراک در سایت های ساختمانی

در صنایع ساختمانی از لیفتراک برای جابجایی مصالح ساختمانی سنگین مانند آهن آلات، بسته های بزرگ گچ، سیمان و آجرها برای افزایش سرعت و دقت در اجرای پروژه استفاده می شود.

لیفتراک در انبار

بارگیری و تخلیه بار کامیون ها . موادی که توسط کانتینرهای روی 18 چرخ به شرکت می رسند، لیفتراک ها بهترین ابزار جایگیزین نیروی انسانی برای تخلیه آنها هستند. سرعتی که لیفتراک می توان بار را جابجا کرد به هیچ وقت با روش های قدیمی قابل مقایسه نیست. امروزه صنعت لجستیک در سراسر جهان را نمی توان بدون لیفتراک تصور کرد.

آینده لیفتراک ها با هوش مصنوعی(AI)

فرآیندهای اتوماسیون در هر زمینه موجب ایجاد ارزش افزوده بیشتر، کاهش زمان فرآیندها و کاهش منابع انسانی می شود. هر چند ایجاد این تغییرات گاهی بسیار هزینه بر است، اما هر سازمانی به دنبال راهی برای حصول به این نتیجه می‌باشد. زیرا هزینه هایی از این شکل، نوعی سرمایه گذاری بلندمدت محسوب می‌شوند.

با ظهور هوش مصنوعی، رفته رفته شاهد این فناوری در صنایع لجستیک نیز هستیم. به راحتی می توان فرآیندهای انقلابی لجستیک را در صورت استفاده از هوش مصنوعی پیش بینی کرد. البته امروزه شرکت هایی مانند آمازون در استفاده از فناوری روز برای انبارداری خود بهره می‌برد.

انباری را تجسم کنید که لیفتراک ها بدون نیاز به راننده، اجسام را از زمین بلند کرده و به قسمتی دیگر در انبار در قفسه و محل مورد نظر خود جابجا می‌کنند. کار بیشتر، خطای بسیار کمتر و انجام بهینه تر امور، از مهم ترین ارزش هایی خواهند بود که شرکت ها در آینده با کمک هوش مصنوعی در فرآیندهای حمل و نقل خود از آن بهره مند می شوند.

طول عمر و بهره وری بیشتر لیفتراک ها

فرآیند خودکارسازی می‌تواند نیاز شما به راننده یا راهنما در هنگام استفاده از لیفتراک ها را برطرف کند، اما تعمیر و نگهداری لیفتراک ها به چه شکل خواهد شد؟ آیا ماشین آلات در آینده نیاز به نگهداری ما انسان ها نخواهند داشت؟ آیا این مراقبت ها را هم می‌توان به ربات ها سپرد؟

در شروع این تغییرات بزرگ، تعمیر و نگهداری لیفتراک ها نمی توان بر دوش ربات ها گذاشت. هر چند که بعد از بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی، ماشین آلات در بهینه ترین حالت خود، کار خواهند کرد و در نتیجه سرویس و نگهداری لیفتراک ها از قبل آسانتر خواهد شد، اما بررسی مرتب دستگاه ها از طریق مانیتورینگ  سیستم توسط انسان متخصص ضروری خواهد بود.

تعمیر و نگهداری با کمک تکنولوژی روز

آنچه که می‌توان پیش بینی کرد، در آینده نزدیک همچنان برای تعمیرات و بازبینی عملکرد صحیح لیفتراک ها به نیروی انسانی نیاز خواهد شد. نکته متمایز آینده تعمیر و نگهداری لیفتراک ها با گذشته، دقت در انجام سرویس و کاهش زمان تعمیر و تعویض قطعات لیفتراک ها است.

جزییات دقیق وضعیت کارکرد همه قطعات را می‌توان در صفحه نمایشگر ببینید و قبل از اینکه قطعه‌ای به طور کامل غیرقابل استفاده شود، می‌توانید آنرا تعویض کنید. همینطور در صورتی که عملکرد لیفتراک به خاطر کاهش روغن ها، تنظیم نبودن باد لاستیک و یا حتی شل شدن پیچ های دکل ضعیف شود، سیستم های هشداردهنده مکانیک لیفتراک را متوجه این موارد می‌کند.

کاهش هزینه ها با سرویس لیفتراک

چقدر زمان می برد تا دانش روز به دست نیروی انسانی برسد؟

سرعت رشد فناوری و هوش مصنوعی در زمینه های مختلف صنعتی بسیار بالا است. حال اگر شما به دنبال مجهز کردن شرکت خود به این فناوری ها باشید، به طور یقین کار آسانی در پیش نخواهید داشت. زیرا فناوری های نوظهور هزینه های بسیار بالایی دارند، و نبود دانش کیفی و سخت افزار مورد نیاز برای پیاده سازی، فرآیند را از قبل نیز سخت تر می‌کند. در این شرایط چطور می توان نهایت استفاده را از تغییرات به دست آورد؟

 

شرکت های دانش بنیان در زمینه خدمات لیفتراک

 

هر چند تغییرات اساسی، زمان و هزینه زیادی نیاز دارند اما می‌توانید فرآیند تعمیر و نگهداری لیفتراک را بسیار بهتر از قبل انجام دهید. با کمک فناوری های جدید دیگر خط تولید، انبار و فرآیندهای لجستیک شرکت به خاطر از کار افتادن ناگهانی لیفتراک مختل نمی‌شوند. بسیاری از خرابی ها قابل پیش بینی شده و سرویس دستگاه متناسب با میزان استفاده از لیفتراک انجام می‌شود.

برای اینکه بتوانید در کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیرات لیفتراک اقدام موثری انجام دهید، می‌بایستی با شرکت های ارائه دهنده خدمات لیفتراک ارتباط برقرار کنید. شرکت فیدار از جمله شرکت هایی محسوب می شود که با کمک دانش و فناوری روز راهبردهای نوینی برای سرویس و نگهداری بهینه لیفتراک ها ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا