شبکه های اجتماعیهوش مصنوعی

تست یک ویژگی جدید هوش مصنوعی در TikTok برای ساخت موزیک

TikTok در حال آزمایش یک ویژگی جدید “AI Song” است که از هوش مصنوعی برای ایجاد آهنگ ها بر اساس درخواست هایی که کاربران وارد می کنند استفاده می کند.

آهنگ هوش مصنوعی یک ویژگی آزمایشی است و در حال حاضر فقط برای تعداد معینی از کاربران در دسترس است. این ویژگی برای استفاده برای سرگرمی طراحی شده است، نه برای تلاش برای ایجاد آهنگ ویروسی بعدی.

این شرکت به TechCrunch گفت که AI Song از Bloom، یک مدل زبان بزرگ، برای ایجاد اشعار بر اساس دستورات متنی استفاده می‌کند. سپس اشعار با موسیقی از کاتالوگ از پیش ذخیره شده ایجاد شده در TikTok جفت می شوند.

TikTok

کاربر TikTok، Jonah Manzano، توضیحی از ویژگی جدید برای جزئیات نحوه عملکرد آن منتشر کرد. طبق این ویدئو، آهنگ هوش مصنوعی با درخواست از کاربران برای “وارد کردن یک درخواست برای تولید آهنگ” شروع می شود

TikTok برخی از دستورات پیشنهادی مانند “رفتن به کنسرت”، “یک شروع جدید” و “نوازش با حیوانات خانگی” را ارائه می دهد. یا می توانید درخواست خود را وارد کنید. پس از وارد شدن یک درخواست، برنامه شروع به تولید آهنگ شما می کند.

پس از چند ثانیه، برنامه اشعار مربوط به درخواست شما را ایجاد می کند و آن را با موسیقی جفت می کند. می‌توانید با جابجایی بین «پاپ»، «EDM» و «Hiphop» حال و هوای آهنگ را تغییر دهید. نتیجه نهایی یک آهنگ عجیب با متن بر اساس متنی است که وارد شده است.

 

طبق این ویدیو، این برنامه خاطرنشان می کند که هنگام استفاده از آهنگ هوش مصنوعی “قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود”. به عنوان مثال، این ویژگی را نمی توان برای سوء استفاده یا آسیب رساندن به خردسالان یا انتشار اطلاعات نادرست یا شخصی که به دیگران آسیب می رساند استفاده کرد. همچنین نمی توان از آن برای بدنام کردن، جعل هویت یا آزار دیگران استفاده کرد.

مانند هر ویژگی تست دیگری، مشخص نیست که چه زمانی یا آیا AI Song به طور گسترده‌تری عرضه خواهد شد. TikTok اشاره کرد که ممکن است نام این ویژگی را در آینده تغییر دهد.

TikTo تنها شرکتی نیست که ابزارهایی را برای کمک به کاربران در ایجاد موسیقی برای ویدیوهای کوتاه ارائه کرده است. چند ماه پیش، یوتیوب ویژگی “Dream Track” را راه اندازی کرد که به سازندگان اجازه می دهد موسیقی متن های 30 ثانیه ای تولید شده توسط هوش مصنوعی بسازند.

کاربران می توانند موسیقی متن فیلم را با صدای هنرمندان منتخب از جمله الک بنجامین، چارلی پوث، چارلی XCX، دمی لواتو، جان لجند، سیا، تی پین، تروی سیوان و پاپوس ایجاد کنند.

شایان ذکر است که در حالی که ویژگی جدید TikTok برای صنعت موسیقی طراحی نشده است، ByteDance مادر TikTok در ژوئن گذشته یک برنامه تولید موسیقی رایگان را در ایالات متحده راه اندازی کرد تا به نوازندگان کمک کند صدا را به روشی شبیه به قابل حمل ایجاد و ویرایش کنند. ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال هوشمند (DAWs).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا