شبکه های اجتماعی

اینستاگرام و Threads دیگر محتوای سیاسی را منتشر نمی کنند

متا ارادهدیگر نهبه گفته آدام موسری، رئیس اینستاگرام، محتوای سیاسی را به کاربران در اینستاگرام یا Threads توصیه کنید. او گفت که کاربران همچنان محتوای سیاسی را از حساب‌هایی که دنبال می‌کنند می‌بینند، اما این برنامه‌ها دیگر چنین پست‌هایی را «به طور فعال» تقویت نمی‌کنند.

این تغییر که «طی چند هفته آینده» اعمال خواهد شد، برای حساب‌های عمومی در مکان‌هایی که الگوریتم‌های توصیه متا محتوا یا پست‌هایی را پیشنهاد می‌کنند، مانند Reels و Explore اینستاگرام و کاربران پیشنهادی در Threads اعمال می‌شود. موسری توضیح بیشتری در این مورد نداد. چگونه متا تعیین خواهد کرد که چه چیزی “سیاسی” به حساب می آید، اما سخنگوی متا گفت که این موضوع شامل موضوعات مرتبط با انتخابات و مسائل اجتماعی می شود.

Instagram and Threads will no longer recommend political content

«تعریف ما از محتوای سیاسی محتوایی است که احتمالاً درباره موضوعات مرتبط با دولت یا انتخابات است. به عنوان مثال، پست‌هایی درباره قوانین، انتخابات یا موضوعات اجتماعی.» این مسائل جهانی پیچیده و پویا هستند، به این معنی که این تعریف با ادامه تعامل با مردم و جوامعی که از پلتفرم‌ها و کارشناسان خارجی ما برای اصلاح رویکرد ما استفاده می‌کنند، تکامل خواهد یافت.»

در حالی که متا پیشنهادات خود را در رابطه با این موضوعات به طور پیش فرض محدود می کند، کسانی که می خواهند چنین محتوایی را ببینند می توانند از طریق تنظیمات اینستاگرام و Threads شرکت کنند. این شرکت گفت این به‌روزرسانی بر نحوه مشاهده پست‌های افراد از حساب‌هایی که برای دنبال کردن انتخاب کرده‌اند، تأثیر نمی‌گذارد. موسری گفت: «هدف ما حفظ توانایی مردم برای انتخاب تعامل با محتوای سیاسی و در عین حال احترام به اشتهای هر فرد برای آن است.

این تغییر جدیدترین روشی است که متا سعی کرده است تا کاربران Threads را از بحث در مورد موضوعاتی که آنها را بالقوه مشکل ساز می داند، منصرف کند. این شرکت موضوعات «احتمالاً حساس» از جمله واکسن و اصطلاحات مرتبط با کووید را از نتایج جستجو در Threads مسدود می‌کند . موسری داردهمچنین گفتکه متا نمی‌خواهد کاربران را تشویق کند که درباره «سیاست و اخبار سخت» در برنامه پست کنند.

اما این تغییر همچنین می‌تواند باعث واکنش شدید کاربران و سازندگان شود که برخی از آن‌ها معتقدند متا به‌طور ناعادلانه انواع خاصی از محتوا را سرکوب می‌کند. متا گفت که افرادی که دارای حساب‌های «حرفه‌ای» در اینستاگرام هستند، می‌توانند از آن استفاده کنند”وضعیت حساب”این ویژگی برای بررسی اینکه آیا پست‌های آنها در حال حاضر واجد شرایط توصیه می‌شوند یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا