شبکه های اجتماعی

اینستاگرام یک ویجت قفل صفحه جدید اضافه می کند

اینستاگرام، پلتفرم رسانه اجتماعی، اخیراً ویژگی جدیدی را به برنامه iOS خود اضافه کرده که کلیک کردن و ارسال استوری‌ها را سریع‌تر از قبل می‌کند.

این برنامه اکنون با یک ویجت قفل صفحه جدید ارائه می‌شود که مستقیماً دوربین استوری را باز می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد روی یک عکس کلیک کنند یا یک ویدیو ضبط کنند و آن را به عنوان استوری پست کنند. گزارش شده است که اینستاگرام در حال کار بر روی چندین ویژگی جدید است. گزارش قبلی نشان می‌دهد که این شرکت در حال ارائه ویژگی Friend Map است که می‌تواند شبیه به نحوه عملکرد Snap Map باشد.

ویجت جدید بدون هیاهو زیاد اضافه شد. هیچ اطلاعیه رسمی از سوی شرکت یا هیچ پستی از سوی آدام موسری، رئیس اینستاگرام وجود نداشت. در آخر هفته، بسیاری از کاربران در مورد این ویژگی به صورت آنلاین پست کردند. گجت 360 همچنین توانست ویجت صفحه قفل جدید و عملکرد آن را تأیید کند.

ویجت که Story Camera نام دارد، یک شبکه 1×1 را در صفحه قفل اشغال می‌کند. نماد ویجت به سادگی یک دایره است که نماد مثبت در آن وجود دارد. توضیح می‌گوید «دوربین استوری اینستاگرام را مستقیماً از صفحه قفل خود باز کنید» و دقیقاً به همین شکل عمل می‌کند. هنگامی که کاربر ویجت را اضافه می‌کند، می‌تواند به سادگی روی آن کلیک کند تا به رابط دوربین داستانی منتقل شود. در آنجا، آنها می‌توانند روی یک تصویر کلیک کنند یا بلافاصله ویدیویی بگیرند و آن را پست کنند، یا تصویری را از گالری خود اضافه کنند.

اینستاگرام یک ویجت قفل صفحه جدید اضافه می کند

یکی از نقاط ضعف این ویجت این است که کاربران نمی توانند از برنامه دوربین اصلی آیفون استفاده کنند که می تواند تصاویر با کیفیت بالاتری ثبت کند. با این حال، برای کسانی که در مورد کیفیت تصویر سر و صدا ندارند و می خواهند به سرعت یک داستان ارسال کنند، گزینه خوبی است. دوربین Story همچنین به کاربران این امکان را می دهد که از فیلترهای درون برنامه ای متعدد استفاده کنند. این ویژگی هفته گذشته عرضه شد و باید در روزهای آینده به همه کاربران در سراسر جهان برسد. کاربران به iOS 16 یا بالاتر نیاز دارند زیرا ویجت‌های صفحه قفل در نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل وجود ندارند.

اخیراً یک مشاور ادعا کرده است که اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی است که به کاربران امکان می‌دهد آخرین مکان فعال دوستان خود را روی نقشه ببینند. به نظر می‌رسد که به عنوان نقشه دوست شناخته می‌شود، به نظر می رسد که این ویژگی نقشه جهان را باز می کند، جایی که دوستان کاربر می توانند در آن قابل مشاهده باشند. کاربران همچنین می توانند یادداشت ها را اضافه کنند و یادداشت‌های باقی مانده توسط سایر کاربران را بخوانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا