شبکه های اجتماعی

کاربران Threads در ترکیه تا 10 اردیبهشت فرصت دارند پروفایل‌های خود را حذف کنند!

شرکت متا اعلام کرد که برنامه پیام رسان اجتماعی Threads را در 29 آوریل در ترکیه تعطیل خواهد کرد. این اقدام در پی دستور مقامات نظارتی ترکیه مبنی بر عدم انطباق این برنامه با قوانین حریم خصوصی محلی انجام می‌شود.

سازمان رقابت ترکیه (TCA) با روشی که Threads به طور خودکار داده‌های کاربران را به پروفایل‌های اینستاگرام آنها پیوند می‌دهد، مشکل داشت. این ادغام اجباری نگرانی‌هایی را در مورد حریم خصوصی کاربران به وجود آورد، زیرا کاربران هیچ گزینه ای برای جدا کردن پروفایل های خود نداشتند.

متا در واکنش به این نگرانی‌ها، گزینه‌هایی را برای جداسازی پروفایل‌ها اضافه کرد، اما به نظر می‌رسد این اقدام برای مقامات ترکیه کافی نبوده است. TCA دستور به مسدود شدن موقت Threads در ترکیه از 29 آوریل داده است.

متا در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما برای رعایت دستور موقت TCA، Threads را در 29 آوریل در ترکیه تعطیل خواهیم کرد. می‌دانیم که این برای بسیاری از کاربران Threads در ترکیه ناامید کننده خواهد بود.”

این آخرین مورد از تنش‌ها بین متا و مقامات ترکیه در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی است. در سال 2022، متا به دلیل ترکیب داده‌های کاربران در فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ 18.6 میلیون دلار در ترکیه جریمه شد. این شرکت همچنین به دلیل عدم رعایت دستورات قبلی مربوط به اشتراک‌گذاری داده، با جریمه روزانه 160 هزار دلاری روبرو است.

تعطیلی Threads در ترکیه نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم متا برای ایجاد تعادل بین سیاست‌های استفاده از داده در مناطق مختلف است. در حالی که این شرکت همچنان محبوبیت زیادی دارد، ادغام‌های تهاجمی آن نیز نظارت بیشتری را به همراه دارد.

کاربران Threads در ترکیه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه غیرفعال کردن حساب‌های خود، به وب‌سایت متا مراجعه کنند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا