شبکه های اجتماعی

واتساپ یک شماره‌گیر درون‌برنامه‌ای جدید را برای آزمایش‌کنندگان بتا عرضه می‌کند

واتساپ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن های پیام رسان به خصوص در بین کاربران اندرویدی است. با این حال، مشکل طولانی مدت این پلتفرم عدم توانایی برقراری تماس از برنامه بدون ذخیره شماره تماس در دفترچه آدرس است. در تلاش برای بهبود تجربه کاربری و قابلیت‌های اپلیکیشن، واتساپ بالاخره یک شماره‌گیر درون‌برنامه‌ای را برای انتخاب آزمایش‌کنندگان بتا معرفی می‌کند.

طبق گزارش اخیر WABetaInfo، تعداد کمی از کاربران اکنون می‌توانند به دکمه عمل تماس شناور در برگه تماس‌ها دسترسی داشته باشند. این دکمه به کاربران این امکان را می دهد که از طریق برنامه یک شماره ذخیره نشده را شماره گیری کنند. کاربران همچنین می توانند این شماره ذخیره نشده را به عنوان یک مخاطب جدید ذخیره کنند یا آن را به یک کارت تماس موجود اضافه کنند. از طرف دیگر، کاربران همچنین می توانند پس از شماره گیری شماره، به جای برقراری تماس، پیام ارسال کنند – برای تسهیل این امر، یک میانبر پیام به صفحه شماره گیر درون برنامه اضافه شده است. این در حال حاضر یک عرضه محدود است، بنابراین این ویژگی فقط برای آزمایش کنندگان بتا انتخابی که به نسخه 2.24.13.17 به روز می شوند در دسترس است.

در مقایسه با برنامه‌های مشابه مانند FaceTime که به کاربران اجازه می‌دهد با وارد کردن نام، آدرس ایمیل یا شماره تماس تماس برقرار کنند، واتس‌اپ از کاربران خود می‌خواهد که به صورت دستی شماره‌ها را در دفترچه آدرس خود ذخیره کنند یا برای برقراری تماس، چت را با مخاطب باز کنند.

واتساپ یک شماره‌گیر درون‌برنامه‌ای جدید را برای آزمایش‌کنندگان بتا عرضه می‌کند

این فرآیند نه تنها زمان بر و دست و پا گیر بود، بلکه نگرانی های امنیتی نیز ایجاد کرد. دلیل اینکه این یک نگرانی امنیتی است این است که اعداد ذخیره شده در دفترچه آدرس برای آخرین وضعیت مشاهده شده کاربر، تصویر نمایه و سایر جزئیات شخصی در صورتی که تنظیمات نمایان بودن نمایه واتساپ به همه افراد موجود در لیست مخاطبین اجازه دیدن این اطلاعات را بدهد، محرمانه خواهند بود.

خبر خوب این است که با این به‌روزرسانی، واتس‌اپ لایه دیگری از راحتی و حریم خصوصی را به تجربه تماس کاربران اضافه کرده است. علاوه بر این، این ویژگی همچنین به شما این امکان را می دهد که یک دفترچه آدرس بدون درهم و برهم داشته باشید.

این تنها یکی از بسیاری از ویژگی های جدیدی است که واتساپ در حال آزمایش آن است. برای مثال، نسخه 2.24.12.2 یک ویژگی پیش‌نمایش بازطراحی‌شده برای به‌روزرسانی‌های وضعیت واتساپ برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا ارائه کرد. این به‌روزرسانی داستان‌های وضعیت را در یک طرح افقی نمایش می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به باز کردن وضعیت، آن را مشاهده کنند.

منبع
androidauthority

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا