تکنولوژی

iOS 17.3 با محافظت از دستگاه سرقت شده منتشر شد

iOS 17.3 روز دوشنبه توسط اپل در کنار macOS 14.3 Sonoma برای گوشی‌های هوشمند واجد شرایط و رایانه‌های مک منتشر شد. جدیدترین آپدیت نرم افزار iOS دارای ویژگی جدیدی است که برای محافظت از حساب شما در برابر سارقان طراحی شد. Apple Music نیز با پشتیبانی از لیست پخش مشترک به‌روز شده است.

در همین حال، مشتریان اکنون می‌توانند جزئیات ضمانت تمام دستگاه‌های خود را در برنامه تنظیمات مشاهده کنند. اپل همچنین چندین اصلاح امنیتی را به عنوان بخشی از آخرین به‌روزرسانی‌های iOS 17.3 و macOS 14.3 در نظر گرفته است. یادداشت‌های انتشار اپل برای به‌روزرسانی iOS 17.3 نشان می‌دهد که محافظ دستگاه سرقت شده پس از به‌روزرسانی به آخرین نسخه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

این ویژگی امنیتی اختیاری برای خنثی کردن تلاش سارقان برای سرقت تلفن شما در ملاء عام پس از مشاهده رمز عبور برای باز کردن قفل گوشی طراحی شده است و به آنها اجازه می‌دهد رمز عبور حساب، رمز عبور تلفن و دسترسی به اطلاعات حساس دیگر را تغییر دهند. در مقابل، iOS اکنون به Face ID نیاز دارد و قبل از تغییر تنظیمات خاص، یک دوره انتظار اضافه می‌کند.

iOS 17.3 با محافظت از دستگاه سرقت شده منتشر شد

iOS 17.3 و macOS 14.3 Sonoma به ترتیب با رفع نقص‌های امنیتی 15 و 16 عرضه می‌شوند. این آپدیت آسیب‌پذیری‌های مربوط به موتور WebKit Safari، Shortcuts، Spell Checker، Apple’s Neural Engine – NPU یادگیری ماشین روی دستگاه این شرکت و سرویس جستجوی ایمیل را برطرف می‌کنند. این شرکت همچنین باگی را برطرف کرد که باعث شد سرویس مدیریت منطقه زمانی سیستم، شماره تلفن کاربر را از طریق گزارش سیستم در معرض برنامه‌های شخص ثالث قرار دهد.

برای نصب این به‌روزرسانی‌ها، می‌توانید برنامه تنظیمات را در iOS، iPadOS یا macOS باز کنید و روی General > Software Update ضربه بزنید. اگر آیفون قدیمی‌تری دارید، همچنین می‌توانید بررسی کنید که آیا iOS 16.7.5 و iOS 15.8.1 برای دانلود با استفاده از روش مشابه در دسترس هستند یا خیر، این به‌روزرسانی‌ها ویژگی‌های جدیدی را به همراه ندارند، اما شامل اصلاحات امنیتی برای دستگاه‌های قدیمی‌تر هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا