تکنولوژی

درآمد توییتر از تبلیغات ۵۰ درصد کاهش یافته و جریان نقدینگی همچنان منفی است

طبق اعلام رسمی ایلان ماسک درآمد حاصل از تبلیغات ۵۰ درصد کاهش داشته و همچنین باعث جریان نقدینگی منفی در این شرکت شده است.

به نظر می رسد اخبار بد برای ایلان ماسک و توییتر تمامی ندارد؛ هنوزم سرمایه گذاری 44 میلیونی ماسک در توییتر برای او هیچ حاصلی نداشته، از طرفی دیگر مارک زاکربرگ مدیر شرکت بزرگ متا با معرفی اپلیکیشن جدید تردز توانسته است به سادگی بسیاری از کاربر هایی را که از دست توییتر و تصمیمات ماسک به ستوه آمده بودند را به خود جذب کند.

جریان نقدینگی منفی همانطور که از نامش پیداست؛ به معنی این است که مقدار پول خارج شده از شرکت بیشتر از مقداری باشد که به آن شرکت وارد می شود.

ایلان ماسک در این مدت حرکت زیاد و عجیبی را روی توییتر پیاده کرده است، که بیشترین آن اعمال محدودیت بر تعداد توییت هایی بوده که کاربران می توانند بخوانند. این محدودیت سخت ساعت ها ادامه داشت که منجر به فلج شدن این شبکه اجتماعی شده بود.

تقریباً دو ماهی شده است که ایلان ماسک اظهار نظر کرده است که تبلیغ کنندگان در حال برگشت به توییتر هستند و به زودی جریان نقدینگی برای این شبکه اجتماعی مثبت خواهد شد. همچنین ماسک گفته است که اکثر شرکت هایی که در قدیم در توییتر تبلیغ می کردند در حال برگشت هستند.

درآمد توییتر از تبلیغات ۵۰ درصد کاهش یافته و جریان نقدینگی همچنان منفی است
درآمد توییتر از تبلیغات ۵۰ درصد کاهش یافته و جریان نقدینگی همچنان منفی است

با این حال اینگونه به نظر می رسد که گفته های ماسک به واقعیت تبدیل نشده است و همچنان با جریان نقدینگی منفی دست و پنجه نرم می کند. و بنظر می رسد که رفتار های عجیب ماسک در قبال سیاست گذاری های توییتر و همچنین عوض شدن یکباره این سیاست ها باعث این شده است که اکثریت تبلیغ کنندگان به سرعت از این پلتفرم توییتر خارج شوند.

طبق تحقیقات شرکت های مختلف، درآمد توییتر از تبلیغات در دو ماهه ابتدایی سال جاری با کاهش 89 درصدی به 7.6 میلیون رسیده است.

به طور کلی با وجود رقیبی مانند تردز، ماسک باید تلاش کند تا هر چه سریع تر به وضعیت توییتر سر و سامان بدهد. البته طبق شواهد برعکس این موضوع در حال رخ دادن است و اپلیکیشن توییتر بیشتر به سمت آشوب می رود.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا