تکنولوژی

مدیران شرکت تسلا مبلغ ۷۳۵ میلیون دلار را برای حل ادعاهای مربوط به پرداخت بیش از حد به خودشان پرداخت کردند.

به گزارش پرونده دادگاه در روز دوشنبه، مدیران شرکت تسلا مبلغ ۷۳۵ میلیون دلار را به شرکت بازگرداندند تا ادعاهای سهامداران درباره پرداخت بیش از حد به خودشان را حل کنند.

این تسویه‌نامه یک دعوای قضایی سال ۲۰۲۰ از سوی یک صندوق بازنشستگی حاوی سهام شرکت تسلا را به پایان می‌رساند. سیستم بازنشستگی پلیس و آتش نشانی شهر دیترویت به اعطای گزینه‌های سهام به مدیران تسلا، از جمله مدیر عامل الون ماسک، برادرش کیمبال ماسک و همچنین هم‌موسس اوراکل لری الیسون از ماه ژوئن ۲۰۱۷، انتقاد کرده بود.

علاوه بر این، ماسک به صورت جداگانه به دلیل بسته پاداش ۵۶ میلیارد دلاری خود نیز تحت بازبینی قرار دارد که در سال قضایی قبل به محاکمه رفت. سهامدار ریچارد تورنتا در سال ۲۰۱۹ دعوای قضایی علیه تسلا را برای لغو توافق پرداخت حقوق ماسک در سال ۲۰۱۸ ارائه کرده بود. تورنتا ادعا می‌کند که این بسته “بزرگترین بخشی از پاداش در تاریخ بشر” است و به ناعادلانه به ماسک – که او را “مدیر انتخابی” می‌خواند – پرداخت شده است، بدون اینکه از او تقاضای متمرکز شدن کامل بر تسلا داشته باشند.

مدیران شرکت تسلا متهم به اعطای حدود ۱۱ میلیون گزینه سهام به خودشان از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ بودند که سهامداران می‌گویند بسیار بیش از حد استاندارد برای هیئت مدیره شرکت است.

آنها توافق کردند که معادل ارزش ۳.۱ میلیون گزینه سهام تسلا را به شرکت بازگردانند، همانطور که در پرونده آمده است و خبرگزاری رویترز اعلام کرده است.

تسلا دفاع کرده بود که مدیرانش عمل خوبی را در راستای منافع سهامداران تسلا انجام داده‌اند، اما به منظور جلوگیری از خطر اقامه دعوا علیه خود و شرکت، تسویه کردند.

سازنده خودروهای الکتریکی خود را به این صورت دفاع کرد که شرکت تسلا از رشد بی‌سابقه‌ای عبور کرده است که قیمت سهام آن را ۱۰ برابر افزایش داده و این باعث افزایش ارزش گزینه سهام مدیران و ماسک شده است. شرکت گفت که از گزینه‌های سهام استفاده کرده است تا انگیزه‌های مدیران با هدف‌های سرمایه‌گذاران همخوانی داشته باشد.

به عنوان بخشی از توافق، مدیران همچنین توافق کردند که در سال‌های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ حق‌الزحمه دریافت نکنند. هیئت مدیره نیز مجبور خواهد بود روش تعیین حقوق را تغییر دهد – چیزی که در جلسه سهامداران بعدی بررسی خواهد شد.

تسویه، یکی از بزرگترین تسویه‌هایی که تاکنون در مورد یک پرونده مشابه در دادگاه چانسری انجام شده است، مستقیماً به تسلا پرداخت خواهد شد تا به شرکت کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا