تکنولوژی

شرکت رایس روباتیک با جمع‌آوری ۷ میلیون دلار، سیستم تحویل محصولات دفتری سافت‌بانک را ارتقا می‌بخشد.

در فضای پررونق روباتیک شرکت‌ها، توانایی جذب مشتریان کلیدی از عوامل تمایزدهنده مهم برای شرکت‌ها است. در مورد شرکت رایس روباتیک مستقر در هنگ کنگ، سفارش مهمی از سافت‌بانک دریافت شده است.

از ژانویه ۲۰۲۱ به بعد، روبات‌های رایس با چشمان برافروخته و جذاب خود، محصولات فروشگاه ۷-الون را به کارکنان سافت‌بانک در مقر جدید شرکت در توکیو، منطقه تاکشیبا تحویل می‌دهند. این روبات‌ها قادر به حمل بار ۳۰ کیلوگرمی هستند و دارای فضای ذخیره‌سازی به ابعاد ۳۹ × ۲۷ × ۳۴ سانتی‌متر هستند.

شرکت رایس عملاً به کارکنان تحویل محصولات راحت می‌کند؛ زیرا کارگران تحویل فقط نیاز دارند سفارشات مشتریان را در محل مشخصی قرار دهند تا روبات‌ها آنها را بردارند و نیازی به ناوبری در داخل و خارج ساختمان‌های دفتری نباشد. روبات‌ها قادر به کارکرد مداوم برای ۱۲ ساعت می‌باشند و ظرف یک ساعت قابلیت شارژ مجدد دارند.

تأییدیه سافت‌بانک و مشتریان دیگر، چندین سرمایه‌گذار را متقاعد کرده است که در دوره تأمین پیش از مرحله A، مبلغ ۷ میلیون دلار را در رایس سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه‌گذاران شامل صندوق کارآفرینی آلی‌بابا، سرمایه گذاری سول، Audacy Ventures، سان هانگ کای و کمپانی Cyberport HK می‌باشند. در این دوره سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار اصلی تعیین نشده است.

طبق اعلام شرکت رایس، این تأمین مالی به آن امکان می‌دهد تا به‌طور گسترده‌تری وارد ژاپن شود، که در حال حاضر بزرگترین منبع درآمد این شرکت است. علاوه بر سافت‌بانک، رایس نیز مشتریان خود را در ژاپن شامل تویوتا، پست ژاپن و گروه میتسوی می‌شمارد.

ژاپن به عنوان مقصد مورد علاقه شرکت‌های روباتیک چینی برای گسترش بین‌المللی محسوب می‌شود به دلیل جمعیت پیر شدن و باز بودن نسبت به فناوری‌های نوین. به عنوان مثال، شرکت سایریوس روباتیک، که تحت حمایت بایت‌دنس، سازنده روبات‌های انبار در مرحله ابتدایی وارد ژاپن شده است.

منطقه جنوب چین بدون شک مرکز تأمین سخت‌افزاری معروف جهان است. با این حال، جالب است که رایس روبات‌های خود را در هنگ کنگ و نه در چین سرزمینی که کارخانه‌ها فراوان هستند و هزینه نیروی کار کمتر است، تولید می‌کند.

شرکت رایس روباتیک

شرکت چهار ساله رایس قبلاً روبات‌های خود را از طریق یک سازنده تجهیزات اصلی (OEM) در سرزمین اصلی تولید می‌کرد، اما متوجه شد که تولید در شهر محلی (هنگ کنگ) باعث کاهش قابل توجهی در هزینه واحد روبات‌هایش می‌شود، به گفته ویکتور لی، بنیانگذار و مدیرعامل رایس به تک‌کرانچ.

لی توضیح داد که تولید در سرزمین اصلی چین به صورت انبوه اقتصادی‌تر است، در حالی که اندازه تولید رایس برای دستیابی به اقتصاد از مقیاس کافی کوچک است. علاوه بر این، دولت هنگ کنگ به دنبال جذب تولید پیشرفته است تا اقتصادی که به عنوان یک مرکز مالی برای آسیا دارای جذابیتی بوده است، را تنوع بخشد.

بخشی از تأمین مالی جدید رایس برای ایجاد یک کارخانه تولید در هنگ کنگ به‌کار رفته است. این تأسیسات که به مساحت ۱۳,۰۰۰ فوت مربع می‌رسد، ظرفیت تولید سالانه شرکت را از ۵۰۰ روبات به ۲,۰۰۰ روبات چهار برابر کرده است.

روبات‌های رایس با قیمت شروعی ۹,۰۰۰ دلار از تکنولوژی محبوب تعیین مکان و نقشه‌برداری همزمان استفاده می‌کنند که به SLAM معروف است. یک مزیت بزرگ SLAM این است که به طور مداوم داده‌های حسگر را با نقشه داده شده مقایسه می‌کند، اجازه می‌دهد تا سیستم یک مدل دقیق و در حال انجام از محیط ایجاد کند و مکان دقیق روبات را تخمین بزند.

علاوه بر روبات‌های سرویس، رایس همچنین یک خط روبات‌های ضدعفونی را ارائه می‌دهد که تقاضا برای آنها در طول دوران ویروس کووید-۱۹ افزایش یافته است، همانند بسیاری از سایر شرکت‌های روباتیک.

 

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا