تکنولوژی

گوگل برای افزایش امنیت، دسترسی برخی کارمندان خود به اینترنت را به‌صورت آزمایشی قطع می‌کند

گوگل برای ارتقای امنیت و کاهش ریسک حملات سایبری، دسترسی گروهی از کارمندان خود به اینترنت را محدود خواهد کرد.

شرکت بزرگ و مشهور گوگل گفته است که؛ کارمندان این شرکت دائماً در معرض حملات سایبری قرار دارند. در نتیجه، آن‌ها حالا تصمیم گرفته‌اند که به‌صورت آزمایشی دسترسی آزاد به اینترنت را برای گروهی از پرسنل خود قطع کنند.

این غول فناوری در ابتدا گروهی 2500 نفره را برای این آزمایش انتخاب کرده بود، اما حالا به داوطلبان هم اجازه ورود یا خروج از این برنامه را می‌دهد. و داوطلبان هم حق انتخاب در این موضوع را دارند.

به‌گزارش CNBC، گوگل از روز امروز برنامه جدیدی را آغاز می‌کند تا دسترسی برخی کارمندان به کامپیوترهای مجهز به اینترنت را محدود نماید. در این برنامه، دسترسی به اینترنت در بعضی از کامپیوترها تقریباً قطع می‌شود.

البته این دستگاه‌ها همچنان به ابزارهای مبتنی بر وب و سرویس‌های گوگل ازجمله درایو و جیمیل دسترسی خواهند داشت.

کارمندان گوگل

براساس اسناد داخلی گوگل، هدف اصلی از اجرای این برنامه به‌منظور کاهش ریسک حملات سایبری در دستور کار قرار گرفته است، چرا که هکرها به‌طور مرتب به کارمندان این شرکت حمله می‌کنند. اگر دستگاه یکی از کارمندان هک شود، مهاجمان ممکن است به داده‌های کاربر و کدهای زیرساختی شرکت دسترسی یابند و حادثه جدی‌تری رقم بخورد.

این سند می‌گوید با قطع دسترسی به اینترنت می‌توان اطمینان یافت که مهاجمان نمی‌توانند به‌راحتی کدها را از راه دور اجرا یا اطلاعات کامپیوتر قربانی را استخراج کنند.

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای درباره این گزارش می‌گوید: «حصول اطمینان از ایمنی محصولات و کاربران، یکی از اولویت‌های اصلی ماست. ما به‌طور مرتب روش‌های تقویت سیستم‌های داخلی در برابر حملات مخرب را بررسی می‌کنیم.»

گوگل برای افزایش امنیت، دسترسی برخی کارمندان خود به اینترنت را به‌صورت آزمایشی قطع می‌کند

این برنامه در شرایطی اجرا می‌شود که شرکت‌ها با حملات پیچیده و پیشرفته‌ای روبه‌رو هستند. مایکروسافت هفته پیش اعلام کرد که هکرهای چینی به اکانت ایمیل بالغ بر 20 سازمان دولتی در آمریکا و غرب اروپا نفوذ کرده‌اند. از طرف دیگر، گوگل که حالا در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود است، سعی دارد امنیت خود را ارتقا دهد تا مصرف‌کنندگان اعتماد بیشتری به آن‌ها داشته باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا