تکنولوژی

سونی دومین کارخانه تراشه سازی خود را در ژاپن تاسیس می کند

هدف اصلی سونی از تاسیس کارخانه‌ی جدید در کوماموتو، توسعه‌ی بخش تراشه‌سازی خود و پاسخ به نیاز شرکت‌های مختلف است.

طبق گزارش های جدید، کمپانی سونی در جهت گسترش بخش تراشه‌سازی خود، ۲۷ هکتار زمین را برای ساخت یک کارخانه‌ی تراشه‌سازی در کوماموتو خریداری خواهد کرد. گفته می‌شود این شرکت قصد دارد تا صدها میلیارد ین را در این کارخانه‌ سرمایه‌گذاری کند.

هدف سونی از تاسیس کارخانه تراشه سازی

بزرگترین هدف و هدف اصلی سونی از تاسیس کارخانه‌ی جدید خود در کوماموتو، توسعه‌ی بخش تراشه‌سازی خود و پاسخ به نیاز شرکت‌های مختلف است.

این در صورتی است که سال گذشته نیز گزارش‌هایی از تصمیم این غول فناوری ژاپنی برای تاسیس یک کارخانه‌ی ساخت حسگر تصویر مخصوص گوشی‌های هوشمند در کوماموتو منتشر شده بود. انتظار می‌رود که دومین کارخانه‌ی تراشه‌سازی سونی در سال ۲۰۲۴ تاسیس شده و در سال ۲۰۲۵ نیز شروع به کار کند.

سونی دومین کارخانه تراشه سازی خود را در ژاپن تاسیس می کند
سونی دومین کارخانه تراشه سازی خود را در ژاپن تاسیس می کند

طبق گزارش IT Home، واحد نیمه‌رسانای سونی در حال حاضر بالاتر از سامسونگ سیستم LSI و آمنی‌ویژن (Omnivision) بیشترین سهم را از بازار جهانی حسگرهای تصویر مخصوص گوشی‌های هوشمند در اختیار داشته (۴۴ درصد) و این سه شرکت در مجموع ۸۳ درصد از سهم بازار یادشده را به خود اختصاص داده‌اند.

شیمیزو تروشی (Shimizu Terushi)، رئیس واحد نیمه‌رسانای سونی، اخیراً مشکل کمبود تراشه‌ها را تایید و اعلام کرده بود که تصمیم TSMC برای ساخت کارخانه‌ی تراشه‌سازی در کوماموتو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حالا به‌ نظر می‌رسد که سونی سعی دارد تا با تاسیس کارخانه‌ی جدید خود، علاوه بر مقابله با مشکل کمبود تراشه، جایگاه خود در بازار را نیز حفظ کند. و خود را به جایگاه های بالا تر برساند.

 

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا