تکنولوژی

گوشی های آیفون از سال ۲۰۲۷ دارای باتری قابل تعویض خواهند بود

اپل و دیگر شرکت‌ها تا چند سال دیگر باید استفاده از باتری‌های غیرقابل تعویض در گوشی‌های خود را متوقف کنند

قرار است از سال ۲۰۲۷ تمامی گوشی‌های هوشمند، از جمله سری آیفون، به باتری‌های قابل تعویض مجهز شده تا کاربران در صورت نیاز بتوانند بدون نیاز به ابزار مخصوص این قطعه را تعویض کنند.

هیئت اتحادیه‌ی اروپا امروز با قانون الزام قابل تعویض بودن باتری گوشی‌های هوشمند موافقت کرد. این قانون پس از دریافت تایید از سوی پارلمان اروپا و هیئت اتحادیه اروپا در طی ۲۰ روز از انتشار در روزنامه رسمی این اتحادیه وضع خواهد شد.

با توجه به قانون یادشده، اپل و دیگر شرکت‌ها تا چند سال دیگر باید استفاده از باتری‌های غیرقابل تعویض در گوشی‌های خود را متوقف کنند چرا که این شرکت مدتی پیش نیز مجبور شده بود تا به دستور اتحادیه‌ی اروپا در گوشی‌های نسل بعدی خود از درگاه USB-C استفاده کند. استفاده از باتری‌های قابل تعویض در گوشی‌های هوشمند به کاربران کمک خواهد کرد تا کنترل بیشتری روی محصول خریداری‌ شده‌ی خود داشته باشند.

گوشی های آیفون از سال ۲۰۲۷ دارای باتری قابل تعویض خواهند بود
گوشی های آیفون از سال ۲۰۲۷ دارای باتری قابل تعویض خواهند بود

بدون شک قانون جدید اتحادیه‌ی اروپا فرصت تازه‌ای را برای درآمدزایی اپل ایجاد خواهد کرد چرا که این شرکت حالا می‌تواند باتری‌ گوشی‌های خود را نیز به فروش بگذارد.

این قانون همچنین با هدف اپل برای عرضه‌ی گوشی‌های بدون درگاه مطابقت خواهد داشت چرا که حالا کاربران می‌توانند با تعویض باتری گوشی نیازی به شارژ آن نداشته باشند. به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد که تصمیم جدید اتحادیه‌ی اروپا صنعت گوشی‌های هوشمند را متحول خواهد کرد.

 

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا