تکنولوژی

کمپانی سامسونگ از حافظه‌های GDDR7 خود رونمایی کرده است

شرکت سامسونگ به تازگی از نسل اول حافظه‌های GDDR7 خود رونمایی کرده که سرعتی معادل با ۳۲ گیگابایت برای هر پین را دارد.

سال پیش برند معروف سامسونگ از حافظه‌های GDDR6 خود رونمایی کرده است؛ سرعت این حافظه ها به ۲۴ گیگابایت برای هر پین می‌رسید؛ این شرکت اکنون از نسل جدید حافظه مخصوص کارت‌های گرافیکی با نام GDDR7 رونمایی کرده است. حافظه‌های GDDR7 دارای سرعت ۳۲ گیگابایت در هر پین هستند که سرعت کلی آنها را به ۱.۵ ترابایت در ثانیه می‌رساند. عملکرد این نسل حدود ۴۰ درصد از نسل پیشین سریع‌تر است.

ویژگی های حافظه‌های GDDR7 

حافظه‌های GDDR7 در عین این که سریع‌ هستند، بهینه‌تر نیز هستند و مصرف انرژی آنها حدودا ۲۰ درصد کمتر از نسل پیشین است. سامسونگ همچنین در حال توسعه نسخه‌ای با ولتاژ پایین از این حافظه‌ها جهت استفاده در محصولات پرتابل مانند لپ‌تاپ‌ها نیز هست.

کمپانی سامسونگ از حافظه‌های GDDR7 خود رونمایی کرده است
کمپانی سامسونگ از حافظه‌های GDDR7 خود رونمایی کرده است

 

این افزایش سرعت، به دلیل استفاده از فناوری PAM3 است که در استاندارد‌های USB 4.0 و تاندربولت ۵ نیز به کار رفته است. حافظه‌های GDDR6X به کار رفته در کارت‌های گرافیکی قدرتمندی مانندی انویدیا RTX 3090 و RTX 4090 از فناوری PAM4 استفاده می‌کنند.  همچنین این شرکت جهت مبارزه با حرارت تولید شده، نوع متر‌یال به کار رفته در تراشه این حافظه‌ها را تغییر داده تا مقاومت گرمایی کمتری داشته باشد. و این امر، موجب تخلیه سریع‌تر گرما از تراشه می‌شود.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا