گردشگریبهترین ها
موضوعات داغ

بهترین جاذبه های گردشگری هنگ کنگ کدامند؟

هنگ کنگ یک منطقه خاص از چین است، کشوری منحصر به فرد در داخل یک ایالت با قوانین خاص خود، معماری غربی و سرعت سریع توسعه اقتصادی.

نوشته های مشابه

مرکز اداری شامل 262 جزیره در دریای چین جنوبی است که هنگ کنگ پرجمعیت ترین جزیره است. بقیه به دلیل طبیعت دست نخورده خود مشهور هستند و به ساکنان کلان شهر همسایه اجازه می دهند تا آخر هفته به جنگل فرار کنند.

اگر 2-3 روز بیایید به شما می گویم چه جاذبه هایی در هنگ کنگ ارزش دیدن دارند . در این مدت زمانی خواهید داشت که ریتم کلان شهر و آرامش فرهنگ پادشاهی میانه را احساس کنید.

 

قله ویکتوریا

قله ویکتوریا
دید در مه بسیار بدتر است، بنابراین قبل از سفر باید پیش بینی را بررسی کنید و یک روز آفتابی را انتخاب کنید. اگر زمان اجازه می دهد، تا غروب بمانید: غروب خورشید را تماشا کنید و آسمان خراش ها را با هزاران نور تحسین کنید.

برای درک اینکه هنگ کنگ از بالا چگونه به نظر می رسد و برای درک تراکم توسعه در این جزیره، قطعا باید از کوهی که نام ملکه ویکتوریا بریتانیا را یدک می کشد، بالا بروید. در این منطقه بود که انگلیسی های ثروتمند در دوره استعمار ساکن شدند.

چندین پلتفرم مشاهده در اوج وجود دارد: پولی و رایگان. من تفاوت زیادی بین آنها مشاهده نکردم. شاید در تعطیلات آخر هفته یا در اواخر روز کاری بازدیدکنندگان بیشتری از برنامه رایگان بازدید کنند. بهترین گزینه این است که هر چه زودتر به این جاذبه بروید و در نتیجه در هزینه خود صرفه جویی کنید. ظهر یک روز هفته به راحتی می توانستم از زاویه دلخواه عکس بگیرم.

جاده منتهی به دیدبانی از طریق مرکز خرید The Peak می گذرد. ابتدا پله برقی شما را به یک سکوی آزاد می برد. بلیط های منطقه پرداخت شده به نام Sky Terrace 428 در آنجا در پذیرش فروخته می شود و هزینه آن 75 HKD (850 روبل) است. پس از خرید، شما به سادگی در جهت دیگر به تراس بروید.

می توانید نیم روز را در قله سپری کنید، زیرا مرکز خرید پر از رستوران و سرگرمی است . همچنین یک موزه مادام توسو با چهره های مشهور – از سیاستمداران گرفته تا بازیگران سینما در زمان های مختلف، وجود دارد . قیمت بلیط برای بزرگسالان 290 HKD (3200 روبل) است.

از قله می توانید پیاده روی کنید. پیک سیرکل تریل مسیری آسان و ایمن 3.5 کیلومتری است.

چگونه به آنجا برویم: بهترین راه تراموا است. هر 10 دقیقه یک‌بار حرکت می‌کند و مستقیماً به مرکز قله می‌رود، از آنجا با پله‌های برقی به سمت عرشه مشاهده می‌روید. پنجره ها مناظر زیبایی از شهر را ارائه می دهند. مسیر از فرود تا نقطه نهایی تنها 7 دقیقه طول می کشد.

 

خانه های غیر معمول: رنگین کمان و هیولا

خانه های غیر معمول: رنگین کمان و هیولا

هنگ کنگ از نظر قیمت زمین به ازای هر متر مربع، همیشه جزو گران ترین شهرها بوده است. مسئله مسکن در اینجا بسیار حاد است: رشد سریع اقتصادی، جمعیت زیاد و قلمرو کوچک به شدت بر این امر تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که در هنگ کنگ ترجیح می دهند “تا” بسازند و تعداد آسمان خراش ها را افزایش دهند.

همه ساکنان این امکان را ندارند که آپارتمان بخرند، به ویژه برای طبقه متوسط ​​یا اقشار آسیب پذیر اجتماعی. بنابراین، بسیاری در خانه های پانل ساخته شده در دهه 60 قرن گذشته جمع می شوند. گویی ساختمان‌های پنج طبقه کوچک روی هم چیده شده‌اند و در یک دیوار بزرگ کشیده شده‌اند که چشم و لنز دوربین نمی‌توانند آن را درک کنند.

خانه های پر عکس در شهر خانه رنگین کمانی و خانه هیولا هستند .

 

منطقه مونگ کوک

منطقه مونگ کوک

Won Kok رنگارنگ ترین و جالب ترین منطقه برای گردشگران در هنگ کنگ در نظر گرفته می شود. شبیه یک مرکز خرید بی پایان در فضای باز است. حتی خیابان‌های جداگانه‌ای برای کفش‌های ورزشی و لباس‌های ورزشی وجود دارد: خیابان Fayuan و Tongchoi.

در اینجا مطمئناً می توانید مجموعه های قدیمی و جدید برند مورد علاقه خود را پیدا کنید. اما مراقب باشید و محصول را بررسی کنید تا با جعلی مواجه نشوید.

علاوه بر مغازه‌ها، غذاخوری‌های محبوب و نودل‌فروشی‌ها نیز وجود دارد. برخی از شما می خواهند که در یک صف طولانی بایستید.

 

معبد وونگ تای شین

معبد وونگ تای شین
مردم هنگ کنگ با عقاید عقیدتی و مذهبی متفاوت زندگی می کنند. وونگ تای شین سه دین را همزمان با هم متحد کرد: تائوئیست، بودایی و کنفوسیوس.

به طور مداوم در معبد بخور می سوزانند و مراسم “کائو چیم” – “طلب لوح” – انجام می شود. بازدیدکننده یک استوانه بامبو را برمی‌دارد، چوب‌های فال را درون آن می‌گذارد و یک سوال جالب می‌پرسد. سپس سیلندر را تکان می دهد تا یکی از آنها بیفتد. با مشخص کردن شماره او، فالگیر آن را روی دیوار جستجو می کند و پیش بینی را می خواند.

آنها می گویند که در اینجا می توانید راه های دیگری برای کشف آینده پیدا کنید، به عنوان مثال نخل خوان ها خدمات خود را ارائه می دهند.

من معبد وونگ تای شین را از این نظر جالب دیدم که چه تعداد از مردم در فضایی غیرمعمول به غیبت می پردازند. ما عادت کرده ایم که فال را با یک توپ جادویی، رنگ های تیره و استعداد رمز و راز مرتبط کنیم. در اینجا همه اینها در هوای آزاد در یک معبد روشن با ستون های قرمز روشن، سقف های طلایی و فریزهای آبی اتفاق می افتد.

یک باغ بسیار خوب به سبک چینی در محل وجود دارد. من حتی آن را یک پارک ، دنج و معطر می نامم . خوب است اینجا راه بروید ، روی نیمکت بنشینید، به سکوت گوش کنید و به ماهی های رنگارنگ در یک برکه مصنوعی نگاه کنید.

 

صومعه ده هزار بودا

صومعه ده هزار بودا
یک نقطه عطف معماری جالب که قطعا باید در مسیر گنجانده شود. این معبد در طول هشت سال با تلاش یک واعظ و شاگردانش ساخته شد.

“ده هزار بودا” در نام صومعه نشانه دقیقی از تعداد مجسمه ها نیست، بلکه بازتابی استعاری از تعداد زیادی است. بیش از 12000 مجسمه در تصویر بودا در اینجا وجود دارد. آنها شما را در اولین پله پایین صومعه ملاقات خواهند کرد و با 430 مجسمه باقی مانده همراه خواهند بود. اینجا بودا گریه می کند، حالا می خندد، چیزی را زمزمه می کند، شگفت زده می شود – گزینه های احساسات بی پایان است. خواهید دید که یک روشنفکر بودایی هم زن است و هم مرد، هم چاق است و هم لاغر: او تجسم خاصی ندارد.

 

جزیره لاما

جزیره لاما

اگر از مراکز خرید، خیابان های پر سر و صدا و شلوغی خسته شدید و می خواهید جزایر وحشی هنگ کنگ را ببینید، باید به Lamma بروید. مزیت سفر در آب این است که می توانید هنگ کنگ را از روی آب ببینید و با یک کشتی با مبلغ بسیار کمی حرکت کنید: هزینه سفر حدود 35 HKD (400 روبل) است.

من یک ماشین را در Lamma ندیدم – فقط دوچرخه و حمل و نقل آبی. بر این اساس، هیچ جاده آسفالتی وجود ندارد – مسیرهای خاکی مناسب در اختیار شماست.

شما می توانید در عرض دو تا سه ساعت در کل جزیره قدم بزنید، اما من به شما توصیه می کنم عجله نکنید: چیزهای جالب زیادی در اینجا وجود دارد که باید ببینید.

اولا، گزینه ای برای دراز کشیدن در ساحل و شنا در آب شفاف وجود دارد – افراد کمی وجود دارند، بنابراین به احتمال زیاد در یک روز هفته کل ساحل متعلق به شما خواهد بود. در مرحله دوم، می توانید در یک دهکده ماهیگیری پرسه بزنید و غذاهای خوشمزه را در یک رستوران دنج امتحان کنید.

آخر هفته ها، هنگ کنگی ها برای پیاده روی طولانی و دویدن به اینجا می آیند. در مسیرها باید به ویژه مراقب باشید: مارهای خطرناکی در جزیره وجود دارند. مراقب قدم های خود باشید و به اعماق مناطق استوایی نروید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا