تکنولوژیهوش مصنوعی

هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت به طور رسمی به ویندوز 10 می آید

جاه‌طلبی‌های هوش مصنوعی مایکروسافت کمی به عقب در حال حرکت است: امروز، این شرکت تأیید کرده است که هوش مصنوعی Copilot را به ویندوز 10 آورده است .

در ابتدا، در یک به‌روزرسانی پیش‌نمایش نسخه آتی برای کاربران Windows Insider در دسترس خواهد بود، جایی که Copilot در سمت راست نوار وظیفه ظاهر می‌شود.

پس از انتخاب، رابط آشنای Copilot را مشاهده خواهید کرد که می توانید از آن برای پرسیدن سوالات هوش مصنوعی، مدیریت ویژگی های ویندوز یا تعامل با اسناد استفاده کنید. مایکروسافت می گوید که پنجره Copilot با محتوای دسکتاپ همپوشانی ندارد و پنجره های باز را مسدود نمی کند.

اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که Windows Central گزارش داده است که ویندوز 10 در اوایل این ماه Copilot دریافت می کند . این حرکت دقیقاً تعجب آور نیست. طبق گزارش GlobalStats، در حالی که ویندوز 11 آخرین سیستم عامل مایکروسافت است، تنها 26 درصد از نصب های ویندوز را به خود اختصاص داده است . در این میان ویندوز 10 همچنان 69 درصد بازار ویندوز را در اختیار دارد.

هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت به طور رسمی به ویندوز 10 می آید

در سال 2020، مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 به 1 میلیارد دستگاه رسیده است و به نظر می رسد هنوز هم بالاتر از این رقم باشد. گزارش‌های Windows Central نشان می‌دهد که ویندوز 11 در مقایسه با 400 میلیون دستگاه وجود دارد. فقط با یک نگاه به این اعداد و ارقام، منطقی است که چرا مایکروسافت آخرین فناوری خود را وارد سیستم عامل قدیمی می کند (تاریخ “پایان سرویس” آن هنوز 14 اکتبر 2025 است).

اگر این شرکت بتواند اعلام کند که هوش مصنوعی Copilot را در سال 2023 به 1.4 میلیارد دستگاه رسانده است، امسال پرشتاب بیش از حد هوش مصنوعی ارزشش را داشت.

نسخه Copilot ویندوز 10 در آمریکای شمالی و همچنین بخش‌هایی از آسیا و آمریکای جنوبی طی چند ماه آینده پیش‌نمایش خواهد شد. مایکروسافت برای کاربران Windows Insiders که می‌خواهند در صف به‌روزرسانی قرار بگیرند، نصب به‌روزرسانی پیش‌نمایش نوامبر امروز را پیشنهاد می‌کند. علاوه بر این، آنها باید ویژگی “دریافت آخرین به روز رسانی ها به محض در دسترس بودن” را در Windows Update فعال کنند.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا