بانک و بیمه و بورس

درآمد واقعی پرسپولیس از بورس لو رفت!

تقریبا 350 میلیارد تومان بعد از فروش 10 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس در بورس، به حساب باشگاه واریز شد که قرار بود این مبلغ با نظارت و مجوز کمیته مصارف، سرمایه گذاری شده تا صرف این پول در امور جاری جلوگیری شود اما در حال حاضر شرایط به شکلی پیش رفته که پرسپولیس دیگر هیچگونه مانده حسابی در بورس ندارد.

همانطور که اشاره شد باشگاه پرسپولیس حدود 350 میلیارد تومان از محل فروش سهام خود در بورس بدست آورده بود اما حال به نظر می رسد پرسپولیس پول سهامدارانش را خرج کرده که این مسئله می تواند به زودی این باشگاه را جهت تامین مالی با مشکل جدی روبرو کند.

باشگاه پرسپولیس در طی روزهای اخیر از محل سپرده 270 میلیارد تومانی خود در بورس حدود 40 میلیارد تومان جهت تسویه مطالبات بازیکنان و مربیان فصل گذشته خود برداشت کرده است و اکنون مانده حساب این باشگاه فقط 230 میلیارد تومان است.

باشگاه پرسپولیس چقدر به بانک بدهکار است؟

 

گفته می شود باشگاه پرسپولیس بابت وام 143 میلیاردی حدود 105 میلیارد تومان را به بانک بدهکار است که تاکنون نتوانسته تعداد زیادی از اقساط خود را به بانک پرداخت کند.

همچنین بابت وام های ارزی نیز، در حال حاضر ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار یورو به بانک بدهکار می باشد.

با این اوضاع حال قرار است بانک اقساط معوق مرتبط با وام ارزی و ریالی را از محل سپرده باشگاه تسویه کند که اگر این موضوع عملی شود مشخص خواهد شد که باشگاه پرسپولیس از مجموع 350 میلیارد تومانی که از فروش سهام هوادارانش در بورس بدست آورده بود، اکنون موجودی چندان قابل دسترسی در اختیار ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا