بانک و بیمه و بورس

نرخ ارز اربعین سال 1402 اعلام شد + جزئیات جدید بانک مرکزی

بانک مرکزی جزئیات نرخ ارز اربعین را اعلام کرد...

باتوجه به نزدیک شدن مراسم عظیم اربعین حسینی، بانک مرکزی تخصیص ارز اربعین را جهت خدمت رسانی به زائرین در دستور کار قرار داده است.

به گفته سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران: کارگروه ویژه ای جهت تخصیص ارز اربعین و آماده سازی سازکارهای لازم تشکیل شده است.

از طرفی دیگر مقرر شده تامین ارز اربعین سال 1402 با مدیریت مستقیم مرکز مبادله ارز و طلای ایران و نیز از طریق شبکه گسترده بانکی با سرعت و به صورت گسترده انجام شود که اطلاعات تکمیلی این خبر به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

 

تخصیص ارز اربعین در سال گذشته چگونه بود؟

همانطور که می دانید تامین ارز اربعین در سال گذشته نیز بوده است و زائران با مراجعه به 900 شعبه بانکی و یا صرافی ها می توانستند ارز مورد نظر را دریافت کنند. دریافت این ارز هیچگونه محدودیتی در خرید ارز مسافرتی نیز نداشته است به گونه ای که افراد می توانسته اند با مراجعه به یکی از شعب یا صرافی های تعیین شده، معادل 100 دلار ارز دریافت کنند. همچنین می توان به جای دریافت 100 دلار، معادل 150 هزار دینار عراق نیز دریافت کرد.

نرخ ارز اربعین سال 1402 چقدر است؟

همانطور که می دانید در سال گذشته فروش ارز اربعین براساس نرخ توافقی بود که بازار توافقی ارز در بهمن ماه سال گذشته از طرف بانک مرکزی حذف شد. در آخر باید دید ارز اربعین امسال با چه شرایط و چه قیمتی به زائرین فروخته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا