بانک و بیمه و بورس

نحوه و تاریخ واریز سود شرکت های غیربورسی سهام عدالت

به زودی سود شرکت های غیربورسی سهام عدالت دریافت و توزیع می شود

اخبار جدید حاکی از آن است که مجید عشقی رئیس سازمان بورس پرداخت سود سهام عدالت را مشروط به مشخص شدن چگونگی تقسیم سود اعلام کرده.

وی اظهار داشت که جهت پرداخت سود سهام عدالت در ابتدا باید در دو مورد کلیدی تصمیم گیری گردد و آن نحوه و زمانبندی تقسیم سود می باشد و تنها در این صورت است که می توان برای پرداخت سود سهام عدالت تصمیم گرفت.

همچنین وی به تسریع برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی تا پایان تیرماه سال جاری اشاره نمود.

نحوه واریز سود شرکت های غیربورسی سهام عدالت چگونه است؟

معاون سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این پرسش گفت: سود شرکت های غیربورسی سهام عدالت را دریافت کردیم و از طریق سپرده گذاری مرکزی و سامانه سجام بین سهامداران و ذی نفعان توزیع نمودیم.

همچنین رئیس سازمان بورس اشاره کرد که سود شرکت های غیربورسی سهام عدالت را از سال های گذشته نیز دریافت کردیم و به صورت یکجا به سهامداران پرداخت شده است. در کل همه ی سودها چه بورسی و چه غیربورسی از طریق سپرده گذاری مرکزی و سامانه سجام به حساب افراد مشمول دریافت سهام عدالت واریز می گردد.

در واقع سودهای جمع آوری شده به صورت یکجا و متمرکز از طریق سامانه سجام واریز خواهد شد. وی همچنین در مورد اختصاص سهام عدالت به افراد جامانده گفت:

هیات وزیران مکلف است سبد قابل واگذاری از سهام مازاد خود را جهت واگذاری به صورت سهام مشخص سازد و نیز ساز و کار اجرایی اعطای سهام باید از طریق شورای اجرایی اصل 44 مشخص گردد اما تا امروز هیچگونه دستورالعمل و ابلاغیه ای برای اختصاص سهام به جاماندگان و سازمان خصوصی سازی ابلاغ نگردیده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا